Uudised

Ivo Van Tamm. Foto: Renars Koris.

Pärnu Sadam alistas võõrsil kindlalt Kalev/Cramo ja pikendas poolfinaalseeriat

14.05.2022

Pärnu Sadama korvpallimeeskond alista täna võõral väljakul BC Kalev/Cramo numbritega 91:70, mis tähendab, et kolme võiduni peetav poolfinaalseeria rändab esmaspäeval tagasi Pärnusse. Kalev juhib seeriat 2:1.

Pärnakad näitasid kohe avaveerandil hoopis teisest puust mängu kui kahes varasemas mängus, võites esimese mänguperioodi 24:16. Poolajapausile siirduti külaliste 41:36 eduseisus, kuid kalevlaste jaoks sai hävitavaks kolmas veerandaeg. Pärnu võitis selle 30:12 ja selle rongi alt pealinna klubi enam välja ronida ei suutnud.

Ivo Van Tamm sõnas mängujärgselt, et võidu tõi agressiivne mäng. "Meil ei olnud täna kaotada midagi. Tegime oma korrektuurid ja andsime endast maksimumi. Mängisime kindlasti palju paremat kaitset, kui eelmised kaks mängu ja olime palju agressiivsemad. Järgmine mäng on kodumäng, Pärnus on alati hea publik. Surve on hetkel rohkem Kalevi peal. Kui me suudame sama hästi või paremini mängida kui täna, siis on kõik võimalused olemas."

Rauno Nurger BC Kalev/Cramo poolelt ütles, et meeskonna häälestatus oli täna kehv. "Kui me ei saa kaitselauda kätte, siis on väga raske võita. Pärnu muutis selgelt oma taktikat. Vaatame video üle ja teeme omad järeldused, kuidas sellise taktika vastu mängida.

Võitjate poolelt särasid kaks meest kaksikduublitega: tagamees Alterique Gilbert kogus 18 punkti ja 11 resultatiivset söötu, Ivo Van Tamme arvele jäi samuti 18 punkti, lisaks ka 14 lauapalli. Andris Misters lisas 16 ja Robert Valge 13 punkti. Kalev/Cramo poolelt tõi Kamari Murphy 13 punkti ja Kregor Hermeti arvele jäi 11 silma.

Seeria neljas kohtumine toimub esmaspäeval algusega kell 19:00 Pärnus. Viies mäng toimub vajadusel teisipäeval Tallinnas.