piletid
ROAD to MILAN2022

Uudised

Rait-Riivo Laane. Foto: Martti Vaidla

KK Viimsi/Sportland rühkis kodupubliku võimsate emotsioonide saatel Paf Eesti – Läti korvpalliliiga finaalturniirile

03.04.2022

KK Viimsi/Sportland alistas kodupubliku marulisel toel BK Ventspilsi lisaajal 79:77 ja lunastas võitudega 2:0 koha Paf Eesti – Läti korvpalliliiga nelja tugevama meeskonna finaalturniiril. 9. aprillil Riias peetavas poolfinaalis on vastamisi KK Viimsi/Sportland ja Pärnu Sadam ning Riia VEF ja BK Ogre.

Publikut viimase vindini pinge all hoidnud kohtumine võttis kodumeeskonna jaoks hea suuna, kui Ronalds Zaķise tabamus ja Karl Johan Lipsu vabavisked 17 sekundit enne normaalaja lõppu tõid tabloole viigi 70:70.

Arturs Ausejs sopsas lisaaja alguses kaare tagant ja viis Läti meeskonna taas juhtima. Ent iga ruutsentmeetri pärast võidelnud võõrustajad leidsid tänu agressiivsele tegutsemisele häid rünnakulahendusi.

Rain Veideman murdis korvi alla ja tabas lähiviske. Taas tekitas KK Viimsi/Sportlandi kapten teravust, teenis õiguse vabavisetele ega eksinud, 74:73.

Kaitses avaldati üksteisele kõva survet. Mõlemapoolsete möödavisete järel pani Taavi Jurkatamm Guntis Sīpoliņšile kulbi. Järgnesid Viimsi ameeriklase Devin Harrise ja Ventspilsi ameeriklase Larry Thomase viljatud püüdlused skoori teha, kaitse seisis nagu müür ees.

Linards Jaunzems tabas kahest vabaviskest ühe, taas süttisid viiginumbrid 74:74. Siis jäi Lips perimeetri taga vabaks ja kolm punkti vallandasid tribüünidel kõlavad hüüded “Viimsi! Viimsi! Viimsi!”

Mis lätlastel üle jäi, kui leida samuti kaare taga vaba mees. Kristaps Mediss viskas nurgast kolm punkti. Mängida jäi alla pooleteise minuti, kui Zaķis eksis kahel vabaviskel. Jaunzemsile vilistati korvi rünnates jooks.

Peatreener Valdo Lips tõi väljakule Rait-Riivo Laane, kes normaalaja viimastel minutitel oli patustanud pallikaotustega. Vilunud mängujuhi roll oli veelgi luua teravust.

Laane kaare tagant teele saadetud vise ei tabanud. Mööda viskas ka Mediss. Lips võttis lauapalli, Laane põrgatas kolmesekundialasse ja saatis palli mõõdetud kaarega korvi suunas.

Kaks punkti! Pealtvaatajad tõusid püsti ja katus püsis vaevu peal – võimsad emotsioonid kerkisid lakke! Vastaste viimane rünnak jooksis liiva ja kodumeeskond juubeldas klubi ajaloo kaalukaima võidu üle.

Veideman ütles intervjuus ERR-ile, et BK Ventspilsi alistamine polnud üllatus: “Põhiturniiri lõpp läks nagu ta läks, oleksime võinud vabalt selle ka neljandana lõpetada. Nägin kohe alguses, et Ventspilsiga võime mängida ja nüüd ka seda näitasime. Algas play-off, see pole enam põhiturniiri mäng. Hoopis teine häälestus ja hoopis teised asjad loevad. Täna jäime natuke hätta nendega, aga saime agressiivsuse pealt mängu tagasi ja sealt see võit tuli.”

Peatreener Valdo Lips kommenteeris: “Me võitlesime ja tegime kaitses hea mängu. Tegelikult mängisime hooaja parima mängu kuskil detsembris. On eri põhjused, miks me praegu ei mängi sellist mängu. Loodevavasti nüüd läheb veel paremaks.”

Veideman täiendas: “Sel hooajal suurte vastu on olnud keegi väljas või vigastatud. Nüüd olid kõik rivis ja oli hoopis teine andmine.”

PUBLIK SAI VÕIMSA ELAMUSE JA KODUMEESKOND VÄÄRIS VÕITU

Avaveerandajal pääsesid viimsilased tänu teravatele läbimurretele ja söötudele korvi all viskele, kahepunktivisete tabavus oli üle 70%. Ründelauas ei lubatud vastastel ülekaalu saavutada.

Teisel veerandajal jõudude vahekord veidi muutus. Ventspilsi korvpallurid said poolajaga rohkem ründelauapalle. Nad tabasid kolm kordusviset, võõrustajad vaid ühe, kui Veideman suunas möödaläinud palli hüppelt rõngasse.

Kaitses tegi väga head tööd Jurkatamm, kes blokeeris kolm viset ega lasknud vastastel korvi all viskevõimalusi saada. Rünnakut hoidis Zaķis, kes realiseeris Jurkatamme ja Veidemani söödud lähiviskega, tabas kaugviske, kuuest vabaviskest neli ja kogus 11 minutiga 11 punkti. Võõrustajad juhtisid teisel perioodil 26:21, kuid pallikaotuste süül edu sulas. BK Ventspilsi 37:32 vedamisel mindi puhkama.

Kui viimsilased tegid üheksanda pallikaotuse, läks olukord nende vaatevinklist keerulisemaks. Zaķis leiti sööduga üles ja tsenter vajutas palli rõngasse. 34:40. Jälle tõusis aktsiooni Zaķis, kes tegi 36:42. Läti jõujuurika kontos oli juba 15 punkti!

Harris tuhises pika põrgatusega üle väljaku ja lõpetas kiirrünnaku, 38:42. Initsiatiiv saadi koju tagasi. Zaķis lükkas ründelauast palli Harrisele, kes söötis kolmesejoone taga vabaks unstatud Laanele – 41:42!

Veideman lõikas palli vahelt, andis mänguvahendi korvi alla Lipsule, kes viis kodumeeskonna ette 43:42. Jurkatamm põrgatas selg ees kolmesekundialassse ja sopsas üle lätlase käte, 45:42. Harris realiseeris vabavisked.

Spurt 13:0 näitas viimsilaste võidutahet! Tasapisi võrdsustus lauavõitlus, mida peatreener Lips pidas üheks vastasseisu võtmeks. Peagi oli viimsilaste arvel neli lauapalli rohkem kui külalistel. Kodumeeskond juhtis 51:46, kuid kolmanda veerandaja lõpus tulid külalised järele, 53:52.

Viimasel perioodil panid lätlased kaitses jõudu juurde. Veideman, Harris ja Lips tegid resultaati. Laane loovutas kaks korda järjest palli ja BK Ventspils juhtis 67:63. Harris kahandas vahe kahele punktile, siis tabas ka Sīpoliņš eduseisuks 70:66.

KK VIIMSI/SPORTLAND – BK VENTSPILS

79:77

SEISU ARENG

1 veerand 19:19, 2. veerand 32:37, 3. veerand 53:52, 4. veerand 70:70, lisaaeg 79:77.

PUNKTID

Zaķis 20 (2 p 6/12, 3 p 1/2, vv 5/12), Veideman 18 (2 p 5/12, 3 p 1/2, vv 5/7), Lips 17 (2 p 4/7, 3 p 2/5, vv 3/4), Harris 13 (2 p 5/9, 3 p 0/1, vv 3/5) – Ausejs 18 (2 p 1/3, 3 p 4/14, vv 4/5), Sīpoliņš 12 (2 p 5/7, 3 p 0/2, vv 2/4), Thomas 12 (2 p 3/7, 3 p 1/2, vv 3/3), Jaunzems 11 (2 p 4/8, 3 p 0/1, vv 3/4).

LAUAPALLID

49 – 41. Lips 9, Zakis 8, Harris 6, Veideman 5 – Sīpoliņš 8, Thomas ja Jaunzems 5.