Uudised

Donovan Jackson. Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

BC Kalev/Cramo kehtestas end BK Ventspilsi vastu väärt võiduga

03.03.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas võttis BC Kalev/Cramo Kalevi spordihallis peetud kohtumises BK Ventspilsilt revanši 26-punktilise ülekaaluga.

10. veebruaril jäid Eesti meistrid samuti Kalevi spordihallis peetud kohtumises BK Ventspilsile alla 68:75. Tookordne mäng läks kahepoolsel kokkuleppel kirja kui Läti meeskonna kodumäng, sest võistluskalendris ette nähtud ajal jäi kohtumine Ventspilsis koroonaviiruse puhangu tõttu pidamata.

Mõlemal meeskonnal on turniiritabelis 18 võitu, kuid kaotusi on Kalev/Cramol ühe võrra enam, neli. Juhib Riia VEF 20 võidu ja 2 kaotusega.

Esimestest minutitest saadik agressiivselt tegutsenud kalevlased võitsid 9:2 algedu järgselt avaveerandi 21:13. Poolajapausiks kasvas vahe veel 4 punkti võrra ning riietusruumi mindi aru pidama võõrustajate 41:29 juhtimisel.

Külalistele ei antud hõlpu ka kolmandal perioodil. Veerandaja algfaasis oma klassikalise 3+1 lahenduse teinud Kristjan Kitsing lisas veel minut hiljem kaugviske, mis viis Eesti meeskonna juba 50:29 juhtima. Mänguperioodi 22:10 võitnud Kalev/Cramo läks viimasele kümnele minutile vastu turvalises 63:39 eduseisus.

Neljandal veerandil juba enam kui 30-punktilist edu nautinud Eesti meistermeeskond lubas lõpuvileks BK Ventspilsil vahet pisut kärpida, kuid veenev 81:55 täistabamus oli tõsiasi.

BC KALEV/CRAMO – BK VENTSPILS

81:55

SEISU ARENG

1. veerand 21:13, 2. veerand 41:29, 3. veerand 63:39, 4. veerand 81:55.

PUNKTID

Donovan Jackson 18 (2 p 6/10, 3 p 1/3, vv 3/5), Silas Melson 12 (2 p 3/8, 3 p 2/2), Kregor Hermet 11 (2 p 1/2, 3 p 3/3) – Guntis Sīpoliņš 14 (2 p 3/6, 3 p 2/4, vv 2/5), Linards Jaunzems 10 (2 p 5/9).

LAUAPALLID

46 – 31. Kamari Murphy ja Kitsing 8, Rauno Nurger 7 – Sīpoliņš 7, Artūrs Ausējs 5.

SÖÖDUD

16 – 15. Jackson 4, Mārcis Vītols ja Tanel Kurbas 3 – Kristaps Ķilps 4, Kristaps Mediss, Rodrigo Būmeisters ja Ausējs 3.