piletid
ROAD to MILAN2022

Uudised

Alterique Gilbert. Foto: Aivar Kütt

Pärnu Sadam sai kodus väärt võidu BK Ventspilsi üle, KK Viimsi/Sportland tõusis taas neljandale kohale

09.02.2022

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas teenis Pärnu Sadam kodusaalis turniiritabeli tippmeeskonnast BK Ventspilsist 94:79 jagu saades turniiritabelisse kümnenda võidu.

Pisut vähem kui kolme minutiga 10:2 ette rebinud pärnakad enam edu käest ei andnudki. Esimesed kümme minutit lõppesid väljakuperemeeste eduseisus 27:16.

Teisel perioodil ei lubanud Heiko Rannula hoolealused vastaseid lähemale kui seitse punkti. Pikemale pausile mindi suvepealinlaste 15-punktilises eduseisus 48:33.

Riietusruumist naastes kontrollis kodumeeskond kohtumist sama kindlalt. Pooleteiseminutilise mänguaja järel võitlesid väljakuperemehed vahe juba 20-punktiliseks.

Kolmanda veerandaja lõpu eel vähendasid külalised vahet kümme silma. Lõpusireeniga koos tabas peaaegu keskjoonelt teele pandud kaugviske mängujuht Alterique Gilbert ja pärnakad juhtisid 74:58.

Viimasel veerandil ei lubanud Pärnu meeskond külalisi lähemale kui 13 punkti. Oktoobris võõrsil turniiritabeli liidri Riia VEF-i ja kuu aega tagasi Tallinnas Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo selili pannud pärnakad võtsid ka teise Läti tippklubi skalbi.

Kuuendal kohal asuvat Pärnu Sadamat lahutab turniiritabelis TalTech/OPTIBET-i meeskonnast kaks ja KK Viimsi/Sportlandist kolm võitu. BK Ogret ja AVIS UTILITAS Rapla esindust edestatakse kahe võidu võrra.

Heiko Rannula hoolealustel seisavad ees üksnes kohtumised võõrsil. Järgmine on eriti oluline – 16. veebruaril minnakse vastamisi lähijälitaja BK Ogrega.

PÄRNU SADAM – BK VENTSPILS

94:79

SEISU ARENG

1. veerand 27:16, 2. veerand 48:33, 3. veerand 74:58, 4. veerand 94:79.

PUNKTID

Mihkel Kirves 20 (2 p 9/13, vv 2/3), Andris Misters 20 (2 p 4/6, 3 p 2/4, vv 6/7), Gilbert 15 (2 p 2/9, 3 p 1/4, vv 8/8) – Linards Jaunzems 17 (2 p 5/5, 3 p 1/4, vv 4/5), Kristaps Mediss 16 (2 p 1/2, 3 p 2/4, vv 8/9), Denis Krestinin 13 (2 p 3/4, vv 7/9).

LAUAPALLID

28 – 37. Kirves 11, Artur Konontšuk 5, Gilbert 4 – Larry Thomas 7, Andrejs Šeļakovs ja Krestinin 6.

SÖÖDUD

19 – 18. Gilbert 6, Siim-Markus Post 5 – Rodrigo Bumeisters 7.

MIDAGI ERILIST

Pärnu Sadama eest ei teinud kaasa keskmängija Artūras Valeika. BK Ventspilsil puudusid peatreener Gints Fogels, viskav tagamängija Artūrs Ausējs ja väike äär Kristaps Ķilps.

KK VIIMSI/SPORTLAND ALISTAS RAKVERE TARVA VEENVA ÜLEKAALUGA

KK Viimsi/Sportland surus võõrsil pikali Rakvere Tarva 89:69 ning hõivas turniiritabelis ühe mängu vähem pidanud TalTech/OPTIBET-i ees neljanda koha.

Kahel esimesel veerandajal vastavalt viie ja nelja punktiga (23:18; 19:15) paremuse maksma pannud viimsilased otsustasid kohtumise saatuse kolmandal perioodil, mis võideti 28:16.

Otsustavat veerandaega alustasid Valdo Lipsu hoolealused eduseisus 70:49. Viimasel perioodil said võõrustajad lohutuseks pisiedu 20:19.

RAKVERE TARVAS – KK VIIMSI/SPORTLAND

69:89

SEISU ARENG

1. veerand 18:23, 2. veerand 33:42, 3. veerand 49:70, 4. veerand 69:89.

PUNKTID

Arvan-Johannes Lippasaar 15 (2 p 1/4, 3 p 4/5, vv 1/2), Kaido Saks 10 (2 p 3/4, 3 p 1/6, vv 1/1) – Rain Veideman 26 (2 p 9/14, 3 p 2/3, vv 2/3), Ronalds Zaķis 19 (2 p 9/14, vv 1/3), Karl Johan Lips 12 (2 p 3/6, 3 p 1/2, vv 3/4), Devin Harris 12 (2 p 4/8, vv 4/5).

LAUAPALLID

41 – 46. Tormi Niits 9, Igor Josipović 8, Gert Kaldmäe 6 – Taavi Jurkatamm 9, Lips 9, Zaķis 8.

SÖÖDUD

16 – 24. Aleksa Nikolić 7, Niits 4 – Lips 7, Harris 4.

Üle kahe kuu kestnud taastusravi pausi järel tõmbas taas võistlussärgi selga Tarva mängujuht Sten Saaremäel. Rakvere võistkonnas debüteeris 21-aastane tagamängija Erik Kaasik.