Uudised

Kregor Hermet takistab Alex Poythressi viset. Foto: vtb-league.com

BC Kalev/Cramo ahistas Euroliiga tippklubi Peterburi Zeniti lõpusekunditeni

07.02.2022

Donovan Jackson süütas viimasel veerandajal BC Kalev/Cramo vastupanuleegi, kuid kodumeeskond pidi leppima VTB Ühisliiga mängus ühepunktilise kaotusega 74:75.

Kristjan Kitsing tabas kaare tagant ja kahandas viimase perioodi hakul kaotuse viiele punktile, 57:62. Isaiah Cousinsi sööt ei jõudnud Kamari Murphy kätte ja kiirpealetung päädis Peterburi meeskonna ääremängija Alex Poythressi alley-hoop’iga, 57:66. BC Kalev/Cramo mängujuht Donovan Jackson tulistas viielt meetrilt ja seejärel ka ligi seitsmelt meetrilt, 62:66.

Kalevi spordihalli tribüünidele kogunenud arvukas poolehoidjaskond elas häälekalt kaasa, nii oli BC Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers mängueelses intervjuus ka soovinud. Trummi tagusid Zeniti fännid.

Jacksoni kaugvise valas õli tulle, 65:68. Dmitri Kulagin andis meisterliku söödu Poythressile, kes surus palli rõngasse. Silas Melson ei jäänud võlgu, 67:70.

Kolmepunktivisete duelli pidasid Kulagin ja Jackson. Jälle oli Kulagin rünnakul täpne, sõiduvette sattunud Jackson tabas keskpositsioonilt, 72:75. Kuu aega BC Kalev/Cramo hingekirjas olnud ameeriklase arvel oli juba 27 punkti ja võõrustajate viimasest 15 punktist oli ta toonud 13!

Melson murdis vasakult äärelt tarmukalt korvile ja lennutas palli rõngasse, 74:75! Viimasel pooleteisel minutil käis vahva rivaalitsemine. Kaksteist sekundit enne lõpuvilet kaotas Zeniti tagamängija Jordan Loyd palli ja võõrustajatel avanes võimalus pöörata õnn enda õuele. Melson söötis küljeaudist palli Jacksonile, keda piiras jalamaid Loyd. Palli ja viskele mängu kangelaseks tõusnud kalevlane-cramolane enam ei saanud.

Korvpallisõbrad aplodeerisid, ent aplaus olnuks kindlasti vägevam, kui õnn naeratanuks kodumeeskonnale.

Jackson tabas üheksast kolmepunktiviskest kuus, neljast kahepunktiviskest kolm ja neljast vabaviskest kolm. Peale tema hoolitsesid väljakuperemeeste skoori eest Kitsing 14 ja Melson 12 punktiga.

Peterburi meeskonnale panustas Poythress 21 punkti ja 7 lauapalli, Loyd 11 punkti, 6 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu.

BC Kalev/Cramo jätkab turniiritabelis 3 võidu ja 9 kaotusega 9. kohal.

VÕITLUSLIKKUSE VÕRDLUSES EI ANDNUD VÕÕRUSTAJAD HETKEKSKI ALLA

Štelmahers saatis väljakule esimest korda kokku pandud algviisiku. Jaanuaris meeskonnaga liitunud Jacksoni ja Cousinsi partnerid oli Murphy, Kitsing ja koroonaviirusejärgsest isolatsioonist vabanenud Ojārs Siliņš.

Esimesed korvid sündisid vaheldumisi. Kitsingu kaugvise viis võõrustajad ette 10:8, kuid Kulagini söödu realiseeris korviga Poyhtress. Järgnevalt tabas Loyd kaks vabaviset ja kaare tagant ning Jordan Mickey sopsas korvi alt – väljakuperemeeste möödaviskeid karistati momentaalselt. Veidi vähem kui kaks minutit kulus külalistel üheksa punkti teenimiseks, 10:17.

Jackson sopsas teist korda kaugelt. Kalevlased-cramolased surusid vastaste vahetusmängijaid hoolsalt, ent kohe kui Eesti rahvusmeeskonna kandidaadiks tõusnud Tanel Kurbas jättis viskepriiuse Sergei Karasjovile, tabas Venemaa koondislane kaugelt, 13:22. Veerandajale mindi pärast Cousinsi korvi seisul 15:22.

Teise perioodi avasid Siliņši kaks kolmepunktiviset, Zenitil tegi sama tembu Andrei Zubkov ja pärast Jacksoni pallikaotust lõpetas Loyd kiirpealetungi, 21:27.

Peterburi meeskonna vahetusmängijatega konkureerisid kalevlased-cramolased tulemuslikult. Esimesed punktid tõi Melson. Korvile tunginud Siliņš andis täpse söödu Murphyle, kes surus palli ülalt rõngasse, 26:27.

Korvi all peremehetsenud 208 cm pikkune Anton Puškov tegi 2 + 1. Kitsing teenis leivanumbrit, kaare tagant viset kasutades õiguse vabavisetele – kolm punkti olid garanteeritud. Jacksoni ja Murphy koostööst sündinud 2 + 1 tõi tabloole võõrustajate kolmepunktilise edu, ent see haihtus peagi.

Olukordade lahendajana kindlamaks muutunud Jackson tabas kolmanda kaugviske, 38:37. Zeniti pikkade tandemi Jordan Mickey (203) – Poythressi (206) pidurdamine valmistas peavalu, esimene tabas kaks vabaviset. Kohe vastas Melson läbimurdekorviga. Siis eksis ta kolmepunktiviskel. Loyd sööstis kiirrünnakusse, Peterburi ameeriklast takistas vea hinnaga Tallinna ameeriklane Cousins. Tänu Loydi tabavatele vabavisetele mindi puhkepausile suursoosiku ühepunktilises eduseisus 41:40.

Kolmas periood algas Peterburi korvpallurite kaitsesurvega. Kitsing tabas kaugviske, kuid järgmisel neljal ja poolel minutil ei kogenud võõrustajad kordagi viskevabadust. Poythress vormistas Kulagini söödu järel kahel korral alley-hoop’i, tabas keskpositsioonilt ja neljast vabaviskest kolm. Suure ääremängija panus külaliste spurdis 11:3 oli tervelt 9 punkti.

Viimaks leidis Jackson viskešansi ja kasseeris kaks punkti. Rauno Nurger toitis sööduga Kitsingut, kes tegi pöördelt palli teele saates 47:52. Nurger hankis ründelauapalli ja pärast Kregor Hermeti ebatäpset sooritust sai lahtisele pallile jaole Siliņš.

Võitluslikkuse võrdluses ei andnud võõrustajad hetkeksi alla! Lauavõitluses omasid nad isegi ülekaalu.

Kolmanda veerandaja viimasel kahel minutil Štelmahersi hoolealuste hoog rauges veidi. Tyson Carteri vabavisked ja kaugvise suurendasid Zeniti edu kaheksale punktile, 62:54.

Kitsing ütles pärast mängu intervjuus Delfile, et nad näitasid iseloomu ja pingutasid lõpuni, mis oli positiivne: "Me üritasime olla agressiivsed ja arvan, et olime ka. Nad üritasid, aga hoidsime hammastega kinni. Niisuguste satside vastu peabki võimalikult lähedal (punktiseisus) olema ja lootma lõpu peale."

Jacksoni ja Cousinsi meeskonda sulandumise kohta lausus Kitsing, et koostöö parandamine jätkub: "Meil on veel minna, päris ühte sammu veel ei käi, aga liigume õiges suunas ja arvan, et saame paremaks."