ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid
ROAD to MILAN2022

Uudised

Peterburi Zeniti võõrustavad BC Kalev/Cramo korvpallurid ootavad publiku kõvahäälset toetust

07.02.2022

BC Kalev/Cramo võtab täna Kalevi spordihallis VTB Ühisliiga kohtumises vastu Euroliiga tippu kuuluva Peterburi Zeniti.

 

Euroliigas neljandal kohal asuv Peterburi Zenit ei saabunud Tallinna tugevaimas koosseisus, kuid ka täna kell 20.00 väljakule rivistuvate korvpallurite tase on kõrge ja nad tahavad võimeid parimal moel näidata.

 

BC Kalev/Cramo peatreeneri Roberts Štelmahersi sõnul on tegu hästi valmistunud meeskonnaga, keda juhendab tipptreener Xavi Pascual: “Seisame väga hea väljakutse ees. Mängisime viimases VTB Ühisliiga kohtumises Krasnodari meeskonna vastu hästi kolm veerandaega, siis tekkisid masinavärgis tõrked. Aitäh kõigile pealtvaatajatele, kes tulid meid selle mängu ajal saali toetama. Samas oleks oodanud häälekamat kaasaelamist, mis avaldanuks konkurentidele rohkem survet.  Loodan, et poolehoidjad tahavad tulla vaatama hea klassiga meeskonda, kes paistab silma Euroopa klubikorvpalli kõige kõrgemal tasemel.”

 

Võit möödunud aasta 1. kovembril Saku Suurhallis Moskva CSKA üle pakkus korvpallisõpradele raputava elamuse. “Oleme poolehoidjate üle rõõmsad, nad suhtuvad meisse soojalt ja hästi,” sõnas Štelmahers.

 

Hea korvpallisõber, osta pilet SIIT. 

 

 

UUED VÄLISMÄNGIJAD ÕPIVAD TREENERI KÄEKIRJA JA KAASLASI TUNDMA 

 

BC Kalev/Cramol on käsil nö teine ülesehitamise ajajärk tänavusel hooajal. USA mängujuht Donovan Jackson on osalenud kahes VTB Ühisliiga ja neljas Paf Eesti – Läti korvpalliliiga mängus. Hiljem meeskonnaga liitunud Isaiah Cousins on saanud end poole vähem näidata.

 

“Alguses tuleb teha selgeks, mis on uustulnuka tugevamad küljed,” ütles Štelmahers. “Võime näha videolt, mida ta suudab teha, aga peame aru saama temast kui inimesest ja kuidas ta reageerib eri olukordades. Treener võib mängijalt midagi küsida juhul, kui on teda õpetanud ja selleks kulub vähemalt nädal-kaks, vahel rohkemgi. Tugevamaid külgi tuleb õppida kasutama nii rünnakul kui ka kaitses, samas peame leidma, mis meeskonnale tervikuna on parem ja kellega sobib uue mängija koostöö enam.”

 

Štelmahersi sõnul eelistavad meeskonnad töötada tuumikuga mitu aastat, et kujuneks tugev tiim: “Võtsime kaks ameeriklast juurde, lootes, et nad aitavad meil hooaja teisel poolel mängusüsteemi paremini rakendada.”

 

Štelmahersi sõnul langeb mängujuhile suur vastutus, sest temast oleneb tulemusliku rünnaku korraldajana väga palju: “Tuleb lugeda mängu – näha rünnakuaega, teada isiklike vigade arvu ja kellele mis olukorras pall sööta.”

 

Möödunud nädala keskpaigas polnud ameeriklased jõudnud veel õieti kõigi korvpalluritega koos treenida. Korraga viibisid isolatsioonis Silas Melson, Kristjan Kitsing, Ojārs Siliņš ja Martin Dorbek.

 

Kristjan Kanguri sõnul õpivad Jackson ja Cousins alles treeneri käekirja ja võistkonnakaaslasi tundma: “Uute mängijate puhul on olulised nii nende isiksuslikud kui mängulised jooned, kõik pisidetailid on tähtsad. Samas on tippkorvpallis uute mängijate tulek normaalne. Tekib vigastusi, mõni ei kohane süsteemiga ja vahetatakse välja. Kõik keskenduvad parema tulemuse saavutamisele ja selleks tuleb leida sobivam koosseis. Loodan, et uued mängijad sulanduvad meeskonda ja saame masina tööle. Proovime neid aidata nõu ja jõuga, et nende kohanemist kergemaks teha.”

 

Reedeses võidumängus Pärnu Sadama said Jackson ja Cousins juba tegutseda koos Melsoni ja Kitsinguga, kes andsid vajaliku panuse. 

 

 

KOROONAVIIRUSEGA KOHANEMISE ÕPPETUNNID

 

Štelmahersi sõnul on koroonaviirusesse nakatumine jätnud meeskonna käiekäiku jälje: “Ühed tulevad COVID-19 isolatsioonist, teised lähevad. Kogu aeg on rotatsioonis muutused ja väga keeruline on paremat koosseisu väljakule saata ja mängida nii hästi, nagu kõigi võimed kokku lubavad. Vahel pole piisavalt mängujuhte, vahel on kolm mängujuhti, kuid pole küllaldaselt pikki. Olukordade lahendused olenevad palju ka meeste seisundist. Peame jälgima, millal keegi soovib puhkust. Väga raske on viimasel kahel hooajal teha pikaajalisi treeningukavu, sest ikka on tulnud ette, et keegi ei ole saanud mängida. Siis, kui saime kasutada ainult kaheksat korvpallurit, tuli leida mängu- ja treeningukoormuse tasakaal.”

 

Kangur püüab näha negatiivset olukorda positiivse külje pealt: “Uus koroonaviiruse tüvi on nii karm, et sellest pole meil vist kellelgi pääsu. Tean isikliku näite põhjal. Varasemaid tüvesid mul ei õnnestunud külge saada, aga see võttis ka mind rajalt maha. Eesti koondislastel on aega haigusest välja tulla, jalad alla saada ja kosuda. Arvan, et Eesti koondise mänguks Poolaga on nad rivis. Veel hullem oleks olnud, kui haigestumine juhtunuks mängueelsel ajal.”

 

Kanguril tõusis kolmel-neljal päeval palavik: “Midagi meeldivat polnud, aga olen saanud aru, et see tüvi on lahjem kui eelmised. Samas mõjub ta inimestele erinevalt. Meie peres jäid kõik haigeks, aga teistel oli köha,  palavik tekkis vaid minul.”

 

Peterburi Zeniti meeskonna hetkeseisust ja koosseisust saab lugeda Delfist.

 

Mängu saab jälgida telekanalist Inspira ja DelfiTV-st.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
T 11.10.2022 15:00 EKL juhatus
T 11.10.2022 11:00 KML nõukogu koosolek
E 17.10.2022 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 24.10.2022 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 31.10.2022 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
K 14.12.2022 15:00 EKL juhatus
N 15.12.2022 11:00 EKL üldkogu
Sünnipäevad
Täna, 4. oktoober
Vladislav Mõstkovski (40)
Anu Säärits (50)
Homme, 5. oktoober
Mihkel Ital (43)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23