piletid
ROAD to MILAN2022

Uudised

Adomas Drungilas ja Märt Rosenthal, Tartu Ülikool Maks & Moorits. Foto: Siim Semiskar

Võidutahe ja töökus viisid Tartu Ülikool Maks & Mooritsa meeskonna Eesti karikavõistluste finaali

18.12.2021

Tartu Ülikool Maks & Moorits alistas kodusaalis fännide ergutushüüete ja trummipõrina saatel poolfinaalvastase TalTech/OPTIBET-i 88:71.

Kaasakiskuva matši avaminutil tegid skoori Kaspar Sepp ja Adomas Drungilas, külalistel Ran Andre Pehka. Väljakuperemeeste hea häälestus tagas neile pärast Drungilase ja Lamonte Beardeni kolmepunktiviskeid edu 13:6.

TalTech/OPTIBET-i korvpallurite kiirreageerimisrühma vedanud Mikk Jurkatamm sopsas kaare tagant, Sten Sokk tabas lähiviske ja kiirpealetungi finišis ka kaare tagant, 13:14.

Vastasseis oli kuumaks köetud, jõuline heitlus puhkes väljaku igas punktis, kuhu pall parajasti sattus. Hendrik Eelmäe ajas taga Sten Sokku, kes 184-sentimeetrisele kasvule vaatamata sekkus himukalt lauavõitlusse.

Sepp tõi järjest kaks korvi, külaliste punktiarvet kasvatas Erik Keeduse kaugvise. Eriti tulemuslikult möödusid avaveerandaja viimased kaks minutit, kõik rünnakud lõppesid korviga ja võõrustajad juhtisid 29:27.

Teine veerandaeg jätkus sama tahtejõuliselt ja temperamentselt. Nurgas vabaks jäänud Drungilas viis tartlased juhtima 35:33. Leedulase arvel oli 11 punkti, tema viiest viskest olid leidnud tee korvi neli.

Kui Drungilase järgmine vise ebaõnnestus, haaras Jurkatamm lauapalli ja sööstis rünnakule, kus andis söödu kaare taha Sten Sokule, kes sopsas kaugviske.

Kiirrünnaku realiseeris Märt Rosenthal, külalistel vastas kolmepunktiviskega Keedus. Lauavõitluses peremehetses taas Jurkatamm.

Indrek Kajupanga keskpositsioonivise viis tehnikaülikooli meeskonna esimest korda juhtima nelja punktiga. Pärast Drungilase möödaviset ja pealinlaste pallikaotust lõpetas Rosenthali söödust kiirpealetungi Eelmäe.

Gregor Ilves sopsas nurgast kaugviske, samaga vastas Eelmäe. Poolaja eel hankis Oliver Metsalu pärast Ilvese läbimurret ründelauapalli ja tema tabamus seadis tabloole pealinna meeskonna edunumbrid 48:42.

TARTLASTE VASTUPANUTAHE LÕI LÕKKELE

Puhkepausilt naastes leidsid rutem üksteisemõistmise TalTech/OPTIBET-i korvpallurid. Pehka möödaviske järel valitses taas ründelauas Metsalu ja Toomas Raadiku kolmepunktivise jõudis sihile.

Eelmäe kaugvise ei tabanud, lauapalli püüdnud Pehka põrgatas kiirelt üle väljaku ja suurendas läbimurdekorviga edu 11-punktiliseks. Jurkatamme kaugvise kasvatas veelgi paremust, 56:43. Puhtakujulise keskmängija puudumisest hoolimata ületas TalTech/OPTIBET konkurente sel momendil lauavõitluses 25 – 16.

Tartlaste vastupanutahe lõi uuesti lõkkele. Robin Kivi avas kolmepunktiviskega skoori ja tabas peagi ka teise lisaväärtusega korvi. Sinna vahele mahtus Jurkatamme kolmas täpne kaugvise.

Kajupank põrgatas Rosenthalile kehasse ja teenis ründevea. Eelmäelt söödu saanud Emmanuel Wembi tegi korvi alt seisuks 53:59, Metsalu takistas teda vea hinnaga ja võõrleegionär tabas ka vabaviske. Pärast Ilvese tehnilist praaki kahandas Eelmäe kaotusseisu kolmele punktile.

Tanel Sokk kasutas võimalust saata pall korvi lähipositsioonilt. Edmunds Elksnise kaugvise tõi tartlaste poolt vaadates tabloole numbrid 59:61. Bearden tabas kahest vabaviskest ühe ja viimast vaatust alustati taas ülipõnevas seisus.

Lähiviske tabasid Bearden ja Wembi, kes oli täpne ka vabaviskejoonel. Kolmepunktiviske saatsid rõngasse Metsalu ja Raadik.

Pärast Tanel Soku valesöötu tuiskas kiiresti üle väljaku Rosenthal, kellele tegi vea Jurkatamm. Tagamängija viigistas vabavisetega 67:67. 28 sekundit hiljem viis Wembi vabaviskest võõrustajad punktiga juhtima.

Viimaseks seitsmeks minutiks tuli vanema venna asemele väljakule Sten Sokk. Paremuse saavutanud tartlased tegutsesid kaitses tarmukalt ja külalised viskasid kuus korda mööda.

Elksnis võttis Sten Sokult palli, kuid kiirrünnakut ei realiseerinud. Järgnesid möödavisked ja Elksnise pallikaotus, mille põhjustanud Ilves kahandas 3.31 enne lõpuvilet kaotusseisu neljale punktile.

Rosenthal põrgatas paremalt poolt korvile ja lennutas palli rõngasse, 75:69. Viskel eksis Metsalu ja Jurkatammele vilistati lauavõitluses isiklik viga. Eelmäe tabas mõlemad vabavisked, 77:69.

Lõpuni jäi 2.08, kui Drungilase tabamus korvi alt pani publiku juubeldama. Kodumeeskonna tahtepingutus kandis otsustavatel minutitel vilja. Nad võitsid viimase perioodi 28:10 ja kindlustasid koha pühapäevases finaalmängus, kuhu esimeses poolfinaalis oli koha teeninud BC Kalev/Cramo.

Võitjate kontosse tõid Drungilas ja Elksnis 15, Wembi 14 punkti ja 10 lauapalli. Kaotajatele panustas Raadik 12 punkti ja 8 lauapalli, Jurkatamm 12 punkti. Tartlaste 25 korvisöödust 6 autor oli Rosenthal.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa meeskonna peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul näitasid hoolealused sisu: “Tahan esimesena tänada kõiki fänne, kes meid toetasid. Oleme viimastes mängudes olnud raskustes, aga olen täna meeste üle uhke, sest nad leidsid energiat ja enesekindlust iga palli pärast võidelda.”

Mazurs pidas võidu võtmeks kaitset: “Mängijad peavad uskuma, et suudame mängida kõikidega ja kui tuleb ka eksimusi, siis peame oskama mängu rahustada ja leidma üles õiged lahendused. Iseenesest lihtsad asjad, aga kõik see võtab aega.”

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa tagamängijat Edmunds Elksnist takistavad TalTech/OPTIBET-i korvpallurid Indrek Kajupank ja Tanel Sokk. Foto: Siim Semiskar