piletid
ROAD to MILAN2022

Uudised

Audentese Spordiklubi/Siili Palliklubi U19 naiskond. Foto: Diana Jesin

U19 vanuseklassi neidude Eesti karika pälvis Audentese Spordiklubi/Siili Palliklubi

17.12.2021

Tänu heale häälestusele ja aktiivsusele võitsid Audentese Spordiklubi/Siili Palliklubi neiud Audentese Spordiklubi korvpallureid suure ülekaaluga.

Neli minutit möödusid üksteist tundma õppides ja Audentese SK/Siili PK juhtis napilt, 10:7.  Siis pääses peatreener Maia Dorbeku kasvandike aktiivne pealekäimine kaitses ja kiire tegutsemine rünnakul otsustavalt maksvusele. Nende edu suurenes tänu vaheltlõigetele kärmesti – 18:9, veerandaja lõpuks juba 31:11! 13 vaheltõikest 5 kanti Maarja Grünmanni arvele.

Ent võidujanused neiud ei rahuldunud 10 minutiga kättesaaduga, vaid avaldasid konkurentidele jätkuvalt survet. Järgmise nelja minutiga kasvas ülekaal juba 35-punktiliseks, 48:13, poolajavileks juhtisid nad 56:20.

Liidervõistkonna kontosse kanti 20 minutiga 19 vaheltlõiget, neist 7 tegi Grünmann. 18 punkti teeniti kiirrünnakutest ja kahepunktivisete tabavusprotsent oli 63 (30/19). Aktiivne kaitse sundis vastaseid loovutama palli koguni 30 korda.

Teine poolaeg mängiti sama hoogsalt, võiduiha kannustas ka vahetusmängijaid. Tänu heale treenitusele suurenes Audentese SK/Siili PK eduseis juba 49-punktiliseks, 90:51. Võidutulemuseks vormistati 103:55.

Eesti karika võitsid Maarja Grünmann (18-a), Marta Eleri Jaama (16), Kätlin Kangur (15), Sille-Liis Mölder (16), Kristel Rattasepp (15), Anna-Liisa Vannamik (16), Hanna Maria Sibul (17), Elena Iliste (17), Karoliina Koolmeister (16) ja Kerttu Raudleht (16), võistkonda juhendas peatreener Maia Dorbek.

Dorbeku sõnul pabistasid tüdrukud terve nädala, kuid mänguks häälestusid hästi: “Saime oma rütmi kätte ja visked hakkasid tabama. Oleme tüdrukutega miniklassist saadik kasutanud üleväljaku pressingut ja tänu sellele igas vanuseklassis võitnud. Tagamängijate osa oli tähtis. Meil klappis kõik. Vastastel on pikakasvulised Anete Elisabeth Adler ja Keandra Koorits, aga tagamängijad ei toetanud neid piisavalt.”

Grünmann, Jaama, Kangur, Rattasepp, Vannamik, Koolmeister ja Raudleht kuuluvad Balti liigas osalevasse TalTech/NORDAID-i naiskonda, kelle koosseisus püüavad nad pühapäevases naiste finaalis samuti karikat võita. Maia Dorbek rõõmustas, et hoolealuste areng on jätkunud tänu korrapärasele ettevalmistusele maast madalast.

Finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Jaama panustas 17 punkti ja 4 lauapalli. Mölder kogus 21 punkti ja 4 resultatiivset söötu, Kangur 16 punkti, 7 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu, Sibul 14 punkti ja 5 resultatiivset söötu.

Teise koha teenisid Anete Elisabeth Adler (18), Keandra Koorits (16), Jenny Roos (16), Mariell Friedemann (16), Grete Kruuk (17), Mette Lemmik (18), Laura Anette Tael (16), Eleriin Vaas (16), Mirtel Trumsi (14) ja Liisbeth Kaasik (17), võistkonda kuulub ka Liis Marii Koot (16), peatreener on Andra Viirpalu ja treener Reet Rausberg.

FINAALI fotogaleriid vaata SIIT.

Ründab Audentese Spordiklubi/Siili Palliklubi tagamängija Kätlin Kangur, kaitseb Jenny Roos Audentese Spordiklubist. Foto: Diana Jesin