Uudised

TalTech/NORDAID Eesti koondises: Marie Anette Sepp, Sofia Kosareva ja peatreener Sergio Rico. Foto: Siim Semiskar

TalTech/NORDAID rühkis teise naiskonnana Eesti karikavõistluste finaali

15.12.2021

Pühapäeval, 19. detsembril Tartus peetavas Eesti karikavõistluste naiskondade finaalmängus selgitavad karikavõitja Audentese Spordiklubi ja TalTech/NORDAID.

Teisipäeval toimunud poolfinaalis BC Elva CHK/Tartu Ülikooli konkurentsist välja lülitanud Audentese Spordiklubi vastase selgitasid tehnikaülikooli spordihoones peetud teise poolfinaalpaari kordusmatšis TalTech/NORDAID ja Tallinna Ülikool.

Avamängu vastaste väljakul 10 punktiga võitnud väljakuperenaised kallutasid teisel poolajal vaekausi enda kasuks ja võit 72:66 tagas hispaanlasest peatreeneri Sergio Rico hoolealustele pileti esikohakohtumisele.

Tallinna Ülikooli korvpallurid häälestusid avamängu allajäämist suure tahtmisega tasa tegema. Märksa nooremad TalTech/NORDAID-i mängijad olid avapoolajal pisut kohmetud, mida kogenud ja kogemuste võrra targemad külalismängijad oskuslikult ära kasutasid.

Korvi all tulemuslikult tegutsenud Laina Mesila-Kaarmanni korv viis Tallinna Ülikooli 17. minutil juhtima 33:20. Avamängu allajäämise olid peatreener Janne Schasmini hoolealused juba korvanud, nüüd tuli edu suurendada ja siis ka hoida.

Võõrustajad leidsid mängujuht Marie Anette Sepa vedamisel ladusa rütmi ja kahandasid võitluslikult tegutsedes poolajavileks kaotusseisu viie punkti võrra, 29:37.

Kolmanda veerandaja keskpaigas asusid tehnikaülikooli korvpallurid Sepa kaugviskest juhtima 43:42. Külalised läksid taas ette 48:45. Siis viigistas Marta Eleri Jaama kaugvise ning üksteise järel tabasid kaare tagant ka Sepp, kaks korda Maarja Grünmann ja korra Kätlin Kangur.

Võidupüüdest laetud võõrustajad ületasid külalisi 15-minutilisel perioodil 41:19 ja juhtisid 61:52.

Tallinna Ülikool tegi veel katse enda tahet peale suruda. Jane Svilbergi ja Merike Andersoni kaugvisked tõid tabloole viigi 63:63. Peagi viis Andersoni tabamus kaare tagant külalised viimast korda ette 66:65.

TalTech/NORDAID-i aktiivsust näitasid järjekordsed vaheltlõiked – neid kanti protokolli koguni 16! Sofia Kosareva tõi kodunaiskonna viimasest seitsmest punktist viis ja lõpuvile kõlades pääses suvest saadik hoolsalt harjutanud tehnikaülikooli mängijate võidurõõm valla.

Võitjate seas mängu parimaks nimetatud 18-aastase Maarja Grünmanni sõnul tundsid mõlemad naiskonnad pinget, sest eesmärk oli jõuda finaali: “Võib-olla vastasvõistkonnal oli pinget natuke enam, sest neil oli suurem kohustus võita. Kolmandal veerandajal võtsime ennast kokku ja näitasime, kuidas asi käib.”

Tallinna Arte gümnaasiumi abiturient Grünmann panustas võidu heaks 14 punkti ja 5 lauapalli. 179 cm pikkune ääremängija ütles, et kolmandal veerandil julgesid nii võistkonnakaaslased kui ka ta ise vabalt positsioonilt kindlamalt visata: “Enesekindlus on võti. Sa julged võtta viskeid ja need hakkavad lõpuks sisse minema.”

Finaalmängule lähevad TalTech/NORDAID-i korvpallurid vastu heas kehalises seisundis. Küllap on võidud tekitanud naiskonnas ka innustava ja usaldusliku õhkkonna.

“Meie naiskonnas on noored mängijad. Meil pole midagi kaotada, peame ennast näitama,” iseloomustas Grünmann võistkonnas valitsevat meeleolu.

Eesti karikavõistluste 3. ja 4. koha omaniku selgitavad 19. detsembril Tallinna Ülikool – BC Elva CHK/Tartu Ülikool.