Laina Mesila-Kaarmann. Foto: Hendrik Osula/FIBA

Tallinna Ülikooli naiskond teenis Balti liigas kolmanda võidu

12.12.2021

Tallinna Ülikool tuleb Leedust tagasi võiduga Klaipeda rahvusvahelise ülikooli üle.

Pühapäevases kohtumises Klaipeda ülikooliga leidis kolmandal veerandajal suurepärase hoo tallinlannade võtmemängija Laina Mesila-Kaarmann. Pärast Katriin Kalmanni tabamust, mis viis külalisnaiskonna juhtima 40:38, tõi Mesila-Kaarmann üheksa punkti järjest. Sööte jagas keskmängijale Merike Anderson.

Viimasele veerandajale mindi külaliste juhtimisel 49:45. Jane Svilbergi kaks kaugviset ja Birgit Piiburi korv suurendasid edu üheksale punktile, 57:48. Mesila-Kaarmann täiendas kontot kahe korviga, võõrustajate vastupanu hääbus ja Tallinna Ülikooli võidunumbrid olid 61:56.

Mesila-Kaarmann panustas 31 punkti ja 11 lauapalli, Svilberg 8 punkti ja 12 lauapalli, Anderson 7 punkti ja 10 resultatiivset söötu, Piibur 9 lauapalli. Võitu aitasid koju tuua ka Kalmann, Anette-Laura Toks ja Triin Kuusk, väiksema osa andis kaaslaste ühispingutuse heaks Krislin Saag.

Laupäeval kaotas Tallinna Ülikool Balti liiga soosikule Klaipeda Neptūnasele 40:87. Mesila-Kaarmann kogus 18 punkti ja 7 lauapalli. Peatreener Janne Schasmin jagas kaheksale korvpallurile mänguaega küllaltki ühtlaselt.

Eesti koondise tuumikusse kuuluva Mesila-Kaarmanni keskmised statistilised näitajad 12 kohtumises on 23,9 punkti ja 10,3 lauapalli. Ta on turniiri edukaim korvikütt.

Nii Tallinna Ülikool kui ka turniiritabelisse neli võitu ja kuus kaotust kasseerinud TalTech/NORDAID jätkavad Balti liiga turniiri 2022. aastal.

Kolmapäeval, 15. detsembril võõrustab tehnikaülikooli naiskond kodust põhirivaali Eesti karikavõistluste poolfinaali teises matšis. Avamängu Tallinna Ülikool kodusaalis kaotas 10 punktiga.