Joonas Järveläinen. Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev alistas tänu tugevale lõpule Läti Ülikooli

13.11.2021
Paf Eesti – Läti korvpalliliigas murdis Tallinna Kalev kodusaalis hooaega kolme täistabamusega alustanud Läti Ülikooli.

Väike Kalev tõusis tänase konkurendiga turniiritabelis jagama 8.-9. kohta., mõlemal meeskonnal on kolm võitu ja neli kaotust.

Avaveerandaja 6:16 kaotanud Kalevi mängus algas helgem osa teisel perioodil, mil ületati vastaseid 22:16 ja poolajapausile mindi napis kaotusseisus 37:38.

Riietusruumist naastes jätkus tasavägine heitlus, kus Kalevil paistis silma Joonas Järveläinen, kelle 9 silma toel said kalevlased alustada otsustavat veerandaega viigiseisus 51:51.

Viimasel perioodil võtsid Järveläinenilt teatepulga üle Aleksander Hint ja Eduards Hāzners, kelle resultatiivne tegutsemine viis veerandaja keskpaigaks kodumeeskonna juhtima 63:55.

Lätlaste viskav tagamängija Pauls Miglinieks tabas küll lõpuheitluses kaks rasket kaugviset, kuid ohtlikuks see võõrustajatele ei saanud. Lõppskoori 74:67 vormistas vabaviskejoonelt üleplatsimees Järveläinen.

TALLINNA KALEV – LÄTI ÜLIKOOL

SEISU ARENG
1. veerand 15:22, 2. veerand 37:38, 3. veerand 51:51, 4. veerand 74:67.

PUNKTID
Järveläinen 21 (2 p 6/10, 3 p 2/8, vv 3/6), Hāzners 14 (2 p 4/5, 3 p 2/6), Mario Paiste 9 (2 p 3/5, vv 3/3) – Edvars Mežulis 21 (2 p 3/7, 3 p 3/4, vv 6/6), Dāvids Vīksne 13 (2 p 4/12, 3 p 1/5, vv 2/2).

LAUAPALLID
32 – 45. Māris Ziediņš 7, Quincy Taylor 6, Järveläinen 4 – Mežulis 9, Ričards Vitoļskis ja Vīksne 7.

SÖÖDUD
16 – 14. Paiste 6, Taylor 4, Ziediņš 2 – Vitoļskis 4, Norberts Strautiņš 3.

MUUD ARVUD
Tallinna Kalev tegi koguni 15 vaheltlõiget Läti Ülikooli 4 vastu.

MIDAGI ERILIST
Tallinna Kalevi särgis tegi debüüdi 180 cm pikkune mängujuht Reed Mells (28).

KOMMENTAAR
Tallinna Kalevi peatreener Kalle Klandorf: "Läti Ülikool oli meist tabelis koht kõrgemal. Seepärast vajasime võitu. See ka õnnestus. Vastane on noor, ambitsioonikas, füüsiliselt tugev meeskond. Mängib kiiret ja jõulist mängu. Õnneks suutsime esimesel veerandil hoida mängu nii, et vahe suureks ei käriseks. Teise, kolmanda ja neljanda veerandaja võitsime. Eriti tublid olid noored Schmaltz, Allemann ja Hint. Endiselt oleme hädas lauapallidega. Vastane võttis 45, meie 32 lauapalli. Me pole vist ühtegi mängu lauas võitnud. Loodame asja parandada edaspidi. Pallikaotusi oli meil 10 vastase 19 vastu. Resultatiivseid sööte andis Mario Paiste 6. Hea meel on selle üle, et meeskond võitles lõpuni."

KK VIIMSI/SPORTLAND JÄLITAB LIIDREID

KK Viimsi/Sportlandi meeskonnal ei tekkinud külla sõitnud Rakvere Tarva alistamisega suuremaid probleeme.

Kolme minutiga 12:4 algedu saanud viimsilased võitsid avaveerandi 25:16 ja poolajaks oli edu paisunud juba 14-punktiliseks, 50:36.

Kolmandal perioodil paaril korral 17 punktiga juhtinud Viimsi lubas enne otsustavat veerandit külalistel siiski vahet 6 silma võrra vähendada.

Viimase veerandaja esimest poolt 8:0 spurdiga alustanud rakverelaste jaks seejärel rauges ning viigiliselt 18:18 mängitud periood tähendas kodumeeskonna kindlat 84:73 üleolekut.

KK Viimsi/Sportland on kogunud turniiritabelisse viis võitu ja kaks kaotust, Tarvas võidu ja seitse kaotust.

KK VIIMSI/SPORTLAND – RAKVERE TARVAS

SEISU ARENG
1. veerand 25:16, 2. veerand 50:36, 3. veerand 66:55, 4. veerand 84:73.

PUNKTID
Devin Harris 17 (2 p 6/7, 3 p 1/2, vv 2/3), Karl-Johan Lips 16 (2 p 4/6, 3 p 1/2, vv 5/6), Ronalds Zaķis 16 (2 p 5/6, 3 p 2/4) – Igor Josipović 17 (2 p 7/13, vv 3/3), Toms Ķēdis 12 (3 p 4/7), Tormi Niits 11 (2 p 5/12, vv 1/1).

LAUAPALLID
38 – 35. Lips 9, Taavi Jurkatamm ja Zaķis 7 – Josipović 9, Aleksa Nikolić 6, Niits 5.

SÖÖDUD
23 – 15. Lips 8, Harris 5, Rain Veideman 4 – Nikolić 4, Ķēdis 3.

MUUD ARVUD
Rakvere Tarva vahetusmeestel õnnestus Viimsi kolleegid üle mängida 27:6. Kiirrünnakuid realiseeris paremini pealinna meeskond 14:4.

Viimsi eest ei teinud täna kaasa mängujuht Rait-Riivo Laane.

TARTU ÜLIKOOL MAKS & MOORITS KAOTAS TAAS

Uue peatreeneri Nikolajs Mazursi käe all pidasid Emajõe linna korvpallurid avamängu juhendaja eelmise tööandja BK Ogre vastu. Ogrelased alustasid matši väga hea häälestusega ja asusid juhtima 7:0, 14:4. Tartlasi tabas ebaõnnestumiste laine, nad tegid seitsme minuti jooksul üheksa pallikaotust.

Teise veerandaja keskel suurenes võõrustajate edu 17-punktiliseks. Kolmandal veerandil suutsid tartlased kaotusseisu vähendada üheksale punktile, kuid Läti meeskond rebis vahe taas suuremaks. Neljas veerand algas tartlaste spurdiga 9:0, siis spurtisid võõrustajad sama tulemusega.

BK OGRE – TARTU ÜLIKOOL MAKS & MOORITS

SEISU ARENG
1. veerand 23:14, 2. veerand 43:31, 3. veerand 67:49, 4. veerand 85:66.

PUNKTID
Ugis Pinete 19 (2 p 0/2, 3 p 4/9, vv 7/8), Rihards Zēbergs 18 (2 p 4/7, 3 p 1/3, vv 7/9) – Oliver Suurorg 16 (2 p 3/3, 3 p 3/8, vv 1/5), Hendrik Eelmäe 15 (2 p 1/4, 3 p 4/8, vv 1/2).

LAUAPALLID
40 – 25. Kristaps Dārgais 7, Renars Magone 7, Rinalds Sirsniņš 7 – Adomas Drungilas 8, Emmanuel Wembi 6.