ONLINE mängud

 

Seeniorite korvpall on Eestis olnud ligi 25 aasta tegus „ala“.

 

Korvpall on edukalt olnud esindatud seeniorite tiitlivõistlustel – MMidel, EMidel ja Maailma Mängudel. Kuid eeskätt on ta aktiivne olnud võib-olla väljapoole. Meie eri vanuserühmade võistkonnad on väga aktiivselt osalenud MMidel, EMidel, Olümpial. Seeniorite korvpalli on jõudsalt edendanud endine EKLi juht Aadu Kana koos Priit Tomsoniga, mehega, kes oma tiitlivõitude rada on jätkanud edukalt veteranide klassides. Tänasest on Aadu Kana Esto Maxibasketi aupresident.

 

Üks oluline osa seeniorite korvpallist on koduse iga-aastase liiga pidev toimimime. Tänavu selgitatakse Eesti meister vanuseklassides 35+ kuni 70+. Lisaks selgitatakse välja vanuseklassis 40+ naiste seeniorite meister. Juunis võistlevad Eesti seeniorid Türgis Antalyas http://esba-basket.com/antalya-2015, augustis toimub Orlando MM http://www.fimba.net/index.php/en.html, septembris käivitub Eesti, Läti ja Leedu oma vanuseklasside meistrite vaheline mõõduvõtmine Baltic Cup ning oktoobris Euroopa meistrite mängud Nice 2015 http://emg-nice2015.fr .

 

Seeniorkorvpalli tiitlivõistluste, rahvusvaheliste turniiride ja Eesti-siseste turniiride info on koondatud Eesti Korvpalliliidu veebi võistluskalendrina.

 

Seeniorite korvpalli koondav ja arendav ühing Esto Maxibasket on loodud 2004. a. 2015. aastal on ühing kasvanud ning saanud uue üheksaliikmelise juhatuse. Juhatusse kuuluvad Aadu Kana, Priit Tomson, Epp Jürme, Pille Tali, Sven Kolga, Mait Käbin, Alar Sõnajalg ja Ants Eek. Juhatuse esinaine on Piret Hallik-Sass. Jaanuaris 2015 kinnitas ühingu juhatus uue, aastase tegevuskava, mille eesmärk on seeniorkorvpallile ägedam elu sisse puhuda.

 

„Soovime seeniorspordi muuta laiapõhjaliseks, elamusi pakkuvaks ja sealseid saavutusi ka enam avalikkuse ette tuua. Põhirõhk on sellel, et seeniorite võistlused oleks kõigile huvilistele hästi teada, et turniirid ja võistlused oleksid seeniorkorvpalluritele võimalikult hästi kättesaadavad, kvaliteetsed ja elamust pakkuvad ning et liigade ja turniiride mängusüsteem ning korraldus oleks lihtne ja selge“ rääkis Piret Hallik-Sass, uue juhatuse esinaine.

 

Infot rahvusvaheliste turniiride kohta leiad siit http://www.basket.ee/et/korvpalliliidu-uudised?news_id=197

 

Lisa leiad veel  https://www.facebook.com/estomaxibasket/

 

Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid
Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 14:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
K 15.12.2021 15:00 Juhatuse koosolek
N 16.12.2021 11:00 EKL üldkogu
Sünnipäevad
Täna, 8. detsember
Janari Jõesaar (28)
Rivo Nõmmistu (37)
Homme, 9. detsember
Kristo Eisenberg (37)
Marko Savi (44)
Tanel Uudeberg (38)
Sulge

Ülekanded