Tere Kadrina Karud
TSA Kalev

Tartu Kalev/Estikole appi läinud Janar Talts andis võidu heaks täispanuse

11.02.2022

Tartu Kalev/Estiko teenis Saku I liigas kaaluka võidu turniiritabeli eesotsas asuva Tallinna Spordiakadeemia Kalevi üle, 15. võidu sai liider TERE Kadrina Karud.

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi korvpalli spordidirektor Janar Talts kohanes kodulinna naabermeeskonnaga kiiresti. Endistele meistriliiga mängijatele toetuv Tartu Kalev/Estiko vajas lisajõudu ja pikaajalise Eesti rahvusmeeskonna alustala abiks kutsumine on läinud täie ette.

TSA Kalev asus Õismäe Vene lütseumis peetud kohtumist viimasel perioodil juhtima üheksa punktiga, 83:74. Siis võtsid külalised ohjad otsustavalt enda kätte, valitsesid viimasel kuuel minutil 20:5 ja võitsid 94:88.

Lõpuminuti alguses viis Talts kaugviskega tartlased juhtima 87:85. Jano Kunts täiendas kontot korvi ja kahe vabaviskega, Artur Liiv korvi ja ühe vabaviskega.

Talts panustas 34,5 minuti jooksul 21 punkti, 11 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Ta tabas neljast kahepunktiviskest kolm, kuuest kolmepunktiviskest neli ja neljast vabaviskest kolm. Liiv kogus 18 punkti ja 9 lauapalli, Kunts 16 punkti. Mõlemas meeskonnas jäi osa mängijaid matšist eemale, kasutati peamiselt seitset korvpallurit.

KAKS USA KORVPALLURIT TEENIVAD TERE KADRINA KARUDES PALGA VÄLJA

Jaanuaris Saku I liigasse tulnud kaks USA korvpallurit peavad TERE Kadrina Karude värvides justkui omavahelist korvide viskamise võistlust. Jüri spordihoones alistati Rae Koss/Hansaviimistlus 112:70. Tujara Jay Henderson panustas võidu heaks 33 punkti, 12 resultatiivset söötu ja 6 lauapalli ning jaanuarikuu mängijaks valitud Darin Johnson 27 punkti ja 5 lauapalli. Väljakuperemehed tegid 29 pallikaotust ja Karud said kiirrünnakutest koguni 48 punkti.

Turniiritabeli esiotsa meeskondadest teenisid võidu ka Tartu Ülikool/Eviko korvpallurid, kelle jaks käis G4S Noorteliiga meeskonnast üle 30 punktiga, 92:62. Möödunud suvel 3x3 korvpalli U18 maailmameistrivõistlustel hõbemedali pälvinud Oliver Pere kogus 18 punkti, 5 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Tartu Ülikool Maks & Mooritsa rivistuses Paf Eesti – Läti korvpalliliigas 16 kohtumises osalenud Kaspar Sepp hankis 17 lauapalli.

Koolipoiste edukamana kogus Gregor Allik 25 punkti. Nad patustasid 26 pallikaotusega. Mõlemas meeskonnas puudusid mitu põhitegijat.

Turniiritabeli keskmike heitluses sai Keila Korvpallikool Iisakus kaaluka võidu Reinar Halliku Korvpallikooli/Iisaku gümnaasiumi üle 97:83. Peep Pahvi hoolealused juhtisid neli minutit enne lõppu 92:69.

Võitjate tulemuslikem oli Matthew Powell 25 punkti ja 8 lauapalliga. Keila meeskonnaga liitus hooaega Rakvere Tarvaga Paf Eesti – Läti korvpalliliigas alustanud Kristen Kasemets, kes tõi 10 punkti. Kaotajaid vedas Kristo Saage 32 punkti ja 10 lauapalliga.

Paide Viking Window alistas kodusaalis Eesti Maaülikool/Skarconi 75:71. Võõrustajad juhtisid juba teise perioodi lõpu eel 43:21. Võidu heaks tõid neli korvpallurit kahekohalise arvu punkte.

Koroonaviiruse puhangu tõttu lükkus edasi kohtumine Tamsalu Los Toros/Taltech – SK Nord Aid/Cramo.