Tamsalu Los Toros/TalTech. Foto: SK Los Toros Facebook

Viskekontserdi andnud Ran Pehka vedas Tamsalu Los Toros/TalTechi võidule

03.02.2022

Saku I liigas teenis Tamsalu Los Toros/TalTech suureskoorilise võidu Tartu Kalev/Estiko üle, Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku gümnaasium alistas G4S Noorteliiga meeskonna ühe punktiga.

TalTech/OPTIBET-i pallureid räsib koroonaviirus ja Paf Eesti – Läti korvpalliliigas lükkus edasi nii nende 2. veebruarile kavandatud kodumäng BK Ventspilsiga kui ka 6. veebruarile planeeritud kohtumine võõrsil Valmiera GLASS VIA-ga.

Mängupausi kasutas Ran Pehka, kes läks appi Tamsalu Los Toros/TalTechile. Üheskoos sunniti kodusaalis Tartu Kalev/Estiko alistuma 101:76.

Kolm veerandaega möödusid tasavägiselt ja võõrustajad juhtisid 70:65. Viimasel perioodil algas väljakuperemeeste pealetung ja nelja minutiga suurendati edu 73:70 24-punktiliseks, 96:72. Tartu Kalev/Estiko korvpallurite vastupanu rauges, nooruse ja kiiruse vastu oli üliraske saada.

Pehka panustas 34 punkti ja 11 resultatiivset söötu, Rasmus Raap 20 ja Janar Aniste 18 punkti. Võitjate kolmepunktivisete tabavusprotsent oli 45 (17/37, Roos 5/6).

Tartu Kalev/Estiko särgis debüteerinud Eesti rahvusmeeskonna pikaajaline tugitala Janar Talts kogus 17 punkti ja 15 lauapalli ning Artur Liiv 16 punkti ja 17 lauapalli. Külalised peremehetsesid lauavõitluses 58–41, kuid tegid 22 pallikaotust võõrustajate kuue vastu.

Teises kohtumises alistas Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku gümnaasium kodusaalis G4S Noorteliiga 65:64. Otsustavate rünnakute täideviimise võttis enda kanda Kristo Saage, kes tabas ligi kaks minutit enne lõpuvilet kaugviske ja viimasel minutil kahest vabaviskest ühe.

G4S Noorteliiga juhtis poolajal 34:30 ja kolmandal veerandil pärast Gregor Alliku tabamust 43:36.

Võitjate kontosse tõi Saage 18 punkti, 6 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Eddie Hunt Jr panustas 14 punkti ja 15 lauapalli ning Reinar Halliku vastavad arvud olid 14 ja 13.

Allik panustas 27 punkti ja 9 lauapalli, Jarko Kõrvel 15 punkti. Puudusid Espen Mägi, Simm-Marten Saadi ja Kristofer Kajari. Koolipoisid kaotasid lauavõitluse koguni 39–58! Vajakajäämise korvasid nad tulemusliku kaitsega – võõrustajate visketabavuse protsent oli 27 (20/74)

Reedel, 4. veebruaril lähevad vastamisi TERE Kadrina – Karud – Paide Viking Window ning Rae Koss/Hansaviimistlus – TSA Kalev.

Vastavalt Covid-19 protokollile lükkuvad edasi samuti 4. veebruarile kavandatud kaks mängu: SK Nord Aid/Cramo – Tartu Ülikool/Eviko, Eesti Maaülikool/Skarcon – Keila Korvpallikool.