TSA Kalev
Aleksander Tassa, Tartu Ülikool/Eviko. Foto: Diana Jesin

Saku 1. liigas juhib TERE Kadrina Karud, seljataga kolm jälitajat

27.12.2021

Jõulupühade eel Saku 1. liigas esimese kaotuse saanud TERE Kadrina Karud toetub ühtlasele koosseisule.

Turniiritabelis hoiab TERE Kadrina Karud liidrikohta 10 võidu ja kaotusega. Meeskonna tulemuslikumad on keskmiste statistiliste näitajate põhjal Ander Talu 17,5 punktiga ja Rait Tammet 11,9 lauapalliga.

Teiseks tõusis Tallinna Spordiakadeemia Kalev 9 võidu ja 2 kaotusega. Andres Sõbra taktikepi all hoo üles võtnud TERE Kadrina Karud pidigi leppima võõrsil 69:95 allajäämisega TSA Kalevile. Väljakuperemehed startisid tiheda kaitsega ning Erik Luts, Jalmar Joosep Saar, Romet Käämer, Erki Kuhi ja Ilja Stankevitš leidsid ladusa koostöö rünnakul. Peatreener Aivo Erkmaa hoolealused juhtisid juba 2,5 minuti järel 14:2 ja 5. minutil 27:2 ning võitsid veerandaja 39:15.

Nädal varem alistas TSA Kalev kodusaalis Reinar Halliku Korvpallikooli/Iisaku gümnaasiumi 86:66.

Turniiritabeli kahele esimesele meeskonnale järgnevad Tartu Ülikool/Eviko ja Tamsalu Los Toros/TalTech 8 võidu ja 2 kaotusega.

Oma teise kaotuse sai Tartu Ülikool/Eviko tulemusega 82:91 teiselt Emajõelinna esinduselt, Eesti Maaülikool/Skarconilt. Veel 2,5 minutit enne kohtumise lõppu juhtisid “epakad” vaid ühe punktiga, kuid siis tüürisid kindlalt võidusadamasse. Võitjate kasuks tõi Argo Orumaa 22 punkti, 10 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu, Jan Samuel Vogelainen kogus 19 punkti.

Üks Tartu Ülikool/Eviko liidreid, 17-aastane Aleksander Tassa on turniiri kõige resultatiivseim korvpallur, tema keskmine punktisaak kaheksas mängus on 21,13 punkti.

Eesti Maaülikool/Skarcon läks skalpi võtma ka Tamsalu Los Toros/TalTechi meeskonnalt. Tehnikaülikooli järelkasvumeeskond juhtis kodusaalis 88:79. Lõpuminutil ei tabanud 20 punkti panustanud Ralf Küttis vabaviskeid. Tartlasel Lauri Metsal avanes võimalust vabavisetega viigistada, ent tema teine sooritus oli ebatäpne. Ott Sellis hankis ründelauapalli, kuid temagi vise ei tabanud. Rait Käbina hoolealused võitsid 90:89. Kaotajatel säras Jaagub Russak 31 punkti ja 8 korvisööduga.

Turniiritabeli viiendat kohta kindlustas Paide Viking Window. Järvamaa meeskond alistas kodus G4S Noorteliiga esinduse 76:62 ja võõrsil SK Nord Aid/Cramo 90:84.

Kaks võitu teenis ka paidelaste jälitaja Tartu Kalev/Estiko. Mitme endise meistriliiga korvpalluri toel alistati Rae Koss/Hansaviimistlus 83:70 ja võõrsil Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku gümnaasium 92:73. Viimati nimetatud kohtumises panustasid võidu heaks Timo Eichfuss 21 ja Silver Leppik 18 punkti ning Artur Liiv 17 punkti ja 17 laupalli.

G4S Noorteliiga alistus kodusaalis tasavägise heitluse järel Keila Korvpallikoolile 74:76. Võidu tõid Peep Pahvi hoolealusele USA tagamängija, 26 punkti kogunud Matthew Powelli korv ja vabavisked. Kaotajate resultatiivseim oli Kristofer Kajari 23 punktiga.

Kolmanda võidu saanud Rae Koss/Hansaviimistlus oli turniiritabeli viimasest SK Nord Aid/Cramost parem 75:70.

Saku 1. liiga novembri mängijat Ken-Martti Reinartit autasustas Eesti Korvpalliliidu liigade ja võistluste juht Henri Ausmaa.