ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid
ROAD to MILAN2022

Kaitseväeteenistus

TIPPSPORT JA AJATEENISTUS

 

Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Kaitseväe koostöö raames võimaldatakse kohustuslikku ajateenistusse kutsutud tippsportlastel jätkata treeningutega ka ajateenistuse läbimise ajal.

Tippsportlased on koondatud Tallinnas paiknevasse staabi- ja sidepataljoni (2021. aasta suvest Ämaris), talialade sportlastel on võimalik aega teenida ka Kuperjanovi jalaväepataljonis. Sportlase ajateenistust saab läbida kaks korda aastas: suvel ja sügisel.

Sportlaste ajateenistusse vastuvõtmise kriteeriumid:

 

 • täiskasvanute rahvusvahelistel tiitlivõistlustel (OM, MM, EM) saavutanud individuaalselt koha 30 parema hulgas;
 • täitnud täiskasvanute rahvusvahelise tiitlivõistluste normi (OM, MM, EM);
 • noorte/juunioride rahvusvahelistel tiitlivõistlustel (MM, EM, sh noorte olümpiamängud ja Euroopa noorte olümpiafestival) saavutanud individuaalselt kohe 10 parema hulgas;
 • noorte/juunioride rahvusvahelistel tiitlivõistlustel (MM, EM) saavutanud teatevõistluses koha 6 parema hulgas;
 • võistkonnaaladel esindanud Eesti täiskasvanute koondist;
 • võistkonnaaladel (noored U18 ja U20) pääsenud Eesti koondisega tiitlivõistluste A- divisjoni finaalturniirile

 

Tulemused peavad olema saavutatud kandideerimise aastale eelnenud viimase 2 aasta jooksul!

 

Sportlane, kes soovib spordirühma kandideerida, peab oma sooviga pöörduma Eesti Korvpalliliitu (TÄIDA AVALDUS SIIN), kes omakorda informeerib Eesti Olümpiakomiteed. Kohtade arv on piiratud (suvel 20, sügisel 10) ning nimekiri pannakse paika tulemuste alusel. Lõpliku otsuse teeb kaitseväe spordikomisjon, kuhu kuuluvad kaitseväe, EOK ja Kaitseressursside Ameti esindajad. 

NB! Täiendavalt saavad võistkonnaalade esindajad igal aastal 10 täiendavat kohta spordirühmas. Selleks esitab iga alaliit EOK-le viie perspektiivika noorsportlase nimed (mängib Eesti kõrgliigas; mängib/on mänginud U18+ noortekoondises).

 

NB! Alaliitu tuleb pöörduda kohe, kui saabub esimene kutse arstlikusse komisjoni, kuna info kandidaadist peab EOK-sse jõudma enne esimest arstlikus komisjonis käimist. 

 

Need, kes ei kvalifitseeru EOK ja KRA koostöö raames tippsportlasena spordirühma ning ei mahu ka täiendavatele lisakohtadele, omavad võimalust aega teenida Vahipataljoni Spordirühmas (11 kuud). Seal on võimalik teenistuse käigus vabadel hetkedel treenida ja võistlustest osa võtta.

TÄIDA AVALDUS SIIN!
 

 

Kõrgharidus ja ajateenistus

 

Kuidas sobitada ajateenistus ja õpingud kõrgkoolis kõige paremini oma eluplaanidesse? Kas minna kõrgkooli ajateenistuskogemuse võrra rikkamana või alustada esmalt õpinguid?

Ajapikenduse taotluse võid esitada:

 • kaitseväeteenistuse veebis kaitsevaeteenistus.ee
 • ID-kaardiga digitaalselt allkirjastatult e-posti aadressile krainfo@kra.ee
 • kirja teel aadressile Aiandi 15, 12918  Tallinn
 • tuues selle käsipostiga meie esindusse Tallinnas Aiandi 15 või Tartus Puiestee 114c

 

Enne taotluse esitamist palun tutvu ajapikenduse andmise tingimustega, mis on kirjas sellel lehel.

Asud õppima Eesti kõrgkooli?

 • Ajateenistusse asumise kalendriaasta valik tuleb Kaitseressursside Ametile teatada hiljemalt keskhariduse omandamise aasta 15. septembril, kusjuures valitud aasta ei või olla hilisem eriala nominaalajaga lõpetamise aastast.
 • Ajateenistusse tuleb asuda kolme aasta jooksul õppeasutusse vastuvõtmisest arvates (sh kõrgkooli astumise aasta – nii saate ajateenistuskohustuse täita õpinguid katkestamata, enne õpingute alustamist), kuid hiljemalt pärast selle aasta 1. juulit, mil saate 23-aastaseks.
 • Sul on kohustus valitud aastal ajateenistusse asuda ka siis, kui Sa ei ole selleks ajaks õpinguid lõpetanud.
 • Sinu valik ajateenistusse asumise aja osas on siduv ja amet kutsub Sind valitud aastal ajateenistusse.
 • Kui taotled kõrgkoolilt ajateenistuse läbimiseks akadeemilist puhkust, siis Su õppekoht säilib.
 • Taotluse esitamata jätnud esmakursuslased kutsutakse ajateenistusse võrdsetel aluste teiste kutsealustega ja lähtudes riigi vajadustest. Täiendavaid võimalusi kõrgharidusõpinguteks ajapikendust taotleda kaitseväeteenistuse seadus ei paku.

 

https://kra.ee/ajateenistus/ajateenistusest/korgharidus-ja-ajateenistus/

 

Ajapikendus välisriigis üldkeskhariduse või kutsehariduse omandamiseks

 

Ajapikendust on õigus taotleda üldkeskhariduse või kutsehariduse omandamiseks välisriigis. Taotlus esita kaitseväeteenistuse veebis. E-posti või tavaposti teel taotluse esitamiseks kasuta kõrval olevat vormi.

Kuidas taotleda?

 

Taotlus koos õppeasutuse tõendiga tuleb esitada Kaitseressursside Ametile pärast kutsealusena arvele võtmist või õpingute alustamisel.

 

Ajapikenduse kestus

 

Õigus ajapikendusele on õpingute lõpetamise või katkestamiseni, kuid mitte kauem, kui selle aasta 1. juulini, mil saate 21-aastaseks

 

https://kra.ee/taotlused/

 

Ajapikendus õpinguteks välisriigi kõrgkoolis

 

Ajapikendust on õigus taotleda kõrghariduse omandamiseks välisriigis, kui Sind on kõrgkooli immatrikuleeritud keskhariduse omandamise aastal. Taotlus esita kaitseväeteenistuse veebis kaitsevaeteenistus.ee. E-posti või tavaposti teel taotluse esitamiseks kasuta kõrval olevat vormi.

 

Kuidas taotleda?

 

Taotlus koos õppeasutuse tõendiga immatrikuleerimise ja õppe nominaalkestuse kohta tuleb esitada Kaitseressursside Ametile 30 päeva jooksul immatrikuleerimisest arvates.

 

Ajapikenduse kestus

 

Õigus ajapikendusele on esimese astme kvalifikatsiooni saamiseni või õpingute katkestamiseni, kuid mitte kauem, kui selle aasta 1. juulini, mil saate 23-aastaseks.

 

Taotlus kaitseväekohustuse võtmiseks

 

Kaitseväekohustuseta Eesti kodanikud saavad alates 18. eluaastast võtta kaitseväekohustuse. Taotlus esita kaitseväeteenistuse veebis kaitsevaeteenistus.ee. E-posti või tavaposti teel taotluse esitamiseks kasuta kõrval olevat vormi.

 

Kaitseväekohustust ei pea võtma kodanikud, kellel see kohustus juba on, näiteks kutsealused ajateenistusse asumiseks. Viimasel juhul tuleb täita vorm nr 9: kutsealuse taotlus ajateenistusse asumiseks.


Kaitseväekohustusest ei saa pärast selle võtmist loobuda. Kaitseväekohustuse võtnul on teiste kaitseväekohustuslastega sarnased õigused ja kohustused, sh kohustus läbida ajateenistus või osaleda õppekogunemistel.

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
E 17.10.2022 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 24.10.2022 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 31.10.2022 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
K 14.12.2022 15:00 EKL juhatus
N 15.12.2022 00:00 EKL üldkogu
Sünnipäevad
Homme, 1. oktoober
Ahti Roostalu (42)
Rain Veideman (31)
Jüri Vähi (78)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23