ONLINE mängud
-Silver Jurno | Foto: Basket.ee

Märtsi MVP Silver Jurno juhib spordihoonet ja meenutab mängustiililt Klay Thompsonit

16.04.2022

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni märtsi kuu MVP-ks valiti BC Tormi ridades palliv Silver Jurno. Märts osutus BC Tormi jaoks erakordselt tihedaks, meeskonnal tuli pidada I divisjonis nelja nädala jooksul koguni 9 mängu. Silver Jurno oli märtsis pidurdamatus hoos, kogudes üheksa mänguga 204 punkti (22,7p mängus).

Rahvaliiga palus 25-aastasel Jurnol anda ka lühiintervjuu, kus karjääri jooksul kahel korral BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnaga ka Eesti meistriks kroonitud tagamees vastas samadele küsimustele, millele meil selle hooaja varasemadki MVP-d on vastanud.

 

Silver, millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

 

Korvpalliga olen tänaseks päevaks pea 20 aastat seotud olnud. Trenni sain minna alles esimeses klassis ehk siis 7-aastaselt, aga juba enne seda loopisin palli korvi poole. Otsus see ala valida tuli lihtsalt, sest isa oli ka vanasti mänginud korvpalli. Trennidega alustasin SK Newoxis Aivar Alumetsa käe all. Teine aasta liitusin Audentese Spordiklubiga, kus siis veetsin ülejäänud noorteklasside perioodi. Treeneriteks olid Alar Varrak, Meelis Songe ja Erik Mäe. Lisaks lõpetasin ka Audentese Spordigümnaasiumi.

 

Kuidas sattusid BC Torm meeskonda?

 

Töötan Sõbra Spordihoones, kus nad trenni teevad ning eelmisel aastal sai vahepeal nende trennis käidud, kui üks mees oli puudu ning ka mõned sõprusmängud kaasa mängitud. Enne hooaja algust uuriti, mis teen ja kas liituksin nendega selleks hooajaks ja siin nüüd olen. Nimed ja näod on juba ammusest ajast tuttavad, seega sisse sulandumisega probleeme ei olnud.

 

Iseloomusta palun enda poolt BC Torm meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

 

Meeskond on äge. Nooruslik. Kõigil on teadmised ja kokkupuude korvpalliga noorteklassidest olemas. Satsis on head viskajad. Arvan, et meil on liiga peale kõige enam kolme punkti tabamusi kirjas. Märtsis oli üks mäng, kus tabasime 25 kolmest.

 

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

 

Mul kindel lemmik puudub. Pigem jälgin ja soovin edu nendele kuttidele, kellega ühes satsis koos noorteklassis mängides üles kasvasime. Näiteks (Maik-Kalev) Kotsar, (Taavi) Jurkatamm, (Kregor) Hermet, (Ron Arnar) Pehka ning lisaks vanad klassivennad (Karl Johan) Lips ja (Ivo Van) Tamm.

 

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

 

Mida vähem põrgatan, seda parem on. Punktid katsun ära tuua kas kiiresse joostes, kaare tagant catch-and-shoot või siis saan katete/lõigete peale õigel ajal söödud ja saab lihtsad visked. Kui kellegi peale mõelda, kes sarnase mängustiiliga on, siis esimesena meenub Klay Thompson.

 

Millega Sa päriselus tegeled?

 

Mulle meeldib olla aktiivne ning toimetada seal, kus parasjagu saan. Igapäevaselt tegelen Sõbra Spordihoone juhtimisega ning lisaks veel ka generaatorite müügi, rendi ja hooldusega. Suveperioodil olen Eesti noortekoondiste juures mänedžer, sellel hooajal siis PU16 vanuseklassis. Aeg-ajalt käin ka mängudel lauakohtunikuks.

Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid
ROAD to MILAN2022
Sünnipäevad
Täna, 26. september
Karmo Allikas (41)
Silver Kallas (45)
Jegor Mitrofanski (36)
Martin Müürsepp (48)
Eleriin Vaino (23)
Homme, 27. september
Peeter Ainsam (76)
Jevgeni Ignatjev (55)
Tarvo Kruup (43)
Freddy Talts (32)
Tatjana Tretjakova (38)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Rootsi | FIBA World Cup 2023 Qualifiers