ONLINE mängud
-Tarmo Neemelo (Ehton/Föönix) blokeerib vastaste pealeviske | Foto: Liina Käärik

Alexela/Mediq Eesti oli suurtes raskustes, Ehton/Föönix ja InvestBK.eu said olulised võidud

18.01.2022

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Weekend formaadi põhihooaja eelviimane voor kujunes väga põnevaks, kui meeskonnad võitlesid taas vapralt paremate play-off paigutuste eest.

Lakilakide tiim oli ülilähedal hooaja suurima üllatuspommi lõhkamisele, kui viimase veerandi keskel juhiti Alexela/Mediq Eesti vastu 10 punktiga. Lakilakid mängisid 35 minutit oma hooaja parima mängu, hoidsid kohe algusest initsiatiivi enda käes ja tundus et nad on tüürimas võidu poole, kuid lõpuks võttis Alexela/Mediq Eesti oma.

Lakilakide liidrite väsimus ja paar ebaõnnestunud vahetust lubasid vastastel kolme minuti jooksul kõrge pressi abil kümnepunktilise vahe tasa teha ja ise juhtima minna. Lakilakid tegid kohtumise lõpus veel viimase ponnistuse, et mäng enda poole kallutada, kuid vilja see ei kandnud. Kohtumise lõpptulemuseks kujunes 79:73.

Kaotajate poolel tõestas novembrikuu MVP Kristjan Nõmmik veenvalt, et on meeskonna tõeline liider ja liiga üks parimaid mängumehi. Tema kontosse kogunes üleplatsimehena 26 punkti, Gert Kuuskmäe lisas 19 silma ning Robert Norak toetas omasid 14 punktiga. Võitjate poolelt oli resultatiivseim vanameister Reido Sepp 25 punktiga, Egert Paap lisas 18 silma.

Võitluspäeva kahes kohtumises oli mängus alagrupi kolmas koht. B-alagrupis sai KK Pelgulinn juba kolmanda järjestikuse kaotuse, jäädes alla väga sitkele Ehton/Föönix tiimile. Mäng kujunes tõeliseks Ameerika mägedel rallimiseks, kus meeskonnad tegid järjestikku suuri spurte ja parafraseerides "Pisuhänna" peategelasi, oli kord Pelgulinn peal ja Ehton/Föönix all ja siis vastupidi.

Matši lõpp õnnestus paremini Ehton/Föönixil, kes sai kirja olulise võidu tulemusega 73:68. See oli ka esimene mäng, mille KK Pelgulinn koos oma liidri Margus Undiga kaotas. Unt tegi taas suurepärase esituse, kogudes üleplatsimehena 22 punkti. Meeskonna teise liidri Rene Rooneeme arvele kogunes 11 punkti, samapalju sai kirja ka Martin Hiir, Jüri Rovgeisha toetas omasid 13 silmaga. Kindlasti tundsid Pelgulinna mehed suurt puudust eemale jäänud mängujuhi Mairold Visteri järele. Võitjate poolel kogus teisel poolajal hoogu läinud Teet Reinson 20 punkti, Ahti Roostalult 15 silma ja Kert Kütt toetas omasid 14 silmaga.

A-alagrupis jätkab suurepärase hooga InvestBK.ee, kes sai mõneti üllatuslikult kindlalt jagu Park Minigolf meeskonnast tulemusega 79:58. Vaid viiekesi mänginud päikesepaneelide mehed domineerisid algusest peale, Aleksander Tikka tõi 24 punkti, Lauri Hilep 23 silma ning Aivo Ahven sai kirja 14 punkti. Kaotajate poolelt oli resultatiivseim Marek Olland, kes kogus üleplatsimehena 25 punkti.

Eelviimased/Fit360.ee meeskond sai napilt jagu Grosbergist tulemusega 72:69. Grosberg tuli Rasmus Varblase juhtimisel kolmandal veerandil suurest kaotusseisust välja ja omas kõiki võimalusi kohtumise võitmiseks, kuid vastane oli mängu viimasel minutil kindlam. Varblane oli ka üleplatsimees 25 punktiga, tema meeskonnakaaslane Mihkel Lember kogus 19 punkti. Võitjate poolelt olid resultatiivsemad Martin Nurja (24 punkti), Frederik Ross (15 punkti) ja Urmas Lembla (15 punkti).

Haabersti SK noored ei suutnud sel korral Keskturu Kossuklubi meestele piisavalt vastu hakata, jäädes alla tulemusega 37:64. Hiilgemängu tegi Andreas Rosenfeld, kelle arvele kogunes 28 punkti (7 kolmest), Karl Kangur sai kirja 16 punkti. Kaotajate poole pealt ükski mängija kahekohalist punktide arvu kirja ei saanud.