ONLINE mängud
-Kaspar Osila | Foto: Liina Käärik

Kaspar Osila viimase sekundi korv tõi Connectionile tabelisse teise võidu

11.10.2021

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Weekend formaadi järjekordse mängudepäeva põnevaim heitlus toimus Connection ja RIM-i meeskondade vahel peetud matšis, kus võidukorv visati normaalaja viimasel sekundil.

Connection alustas mängu väga südikalt ning asus esimese veerandi järel ameeriklase Sean Stewart juuniori vedamisel juhtima 16:12. Teisel veerandil suurendas Connection edu vahepeal ka 15 punktile, kuid poolajavile kõlades särasid tablool numbrid 37:24. Stewart juunioril oli selleks ajaks koos 15 punkti.

Kolmas periood kuulus täielikult RIM-ile, kes kiirrünnakute toel kogus 30 punkti ja asus mängu juhtima 54:49. Viimasel veerandil käis punkt-punkti heitlus ning 12 sekundit enne lõpuvilet asus RIM ühe punktiga juhtima. Meeskonnal oli kasutada kaks viga, mida nad ka oskuslikult tegid ja Connection pidi palli küljeaudist mängu panema 4 sekundit enne kohtumise lõppu.

Pall toimetati Kaspar Osila kätte, kes murdis ennast vastase korvi alla ja viimase sekundi tabamusega tõi oma meeskonnale olulise võitu. Osila arvele kogunes 10 punkti, Stewart jr kogus meeskonna resultatiivseimana 22 silma. Teisel poolajal suurepärase mängu teinud Rando Kapralovi kontole kogunes 16 punkti. Mängu resultatiivseimaks mängijaks kerkis RIM-i korvialune jõud Johannes Hendrik Terras, kes kogus 26 punkti.

Päeva teise põnevusmängu pidasid omavahel maha Haabersti SK Seeniorid ja InvestBK.eu meeskonnad. Esimene poolaeg ennustas InvestBK meeskonnale kindlat võitu, kuid Haabersti Seeniorid ei olnud veel oma lõplikku sõna öelnud.

Hoogu sattunud Ingmar Sau kolmeste toel mänguseis võrdsustati ja viimasel minutil suudeti kohtumine ka enda kasuks kallutada. Sau arvele kogunes üleplatsimehena 26 punkti. Taavi Porkveli toetas teda 12 silmaga. Aleksander Tikka oli InvestBK resultatiivseim 21 punktiga, Juri Titovi arvele kogunes 17 punkti.

Sleepit/Retlari ning RSK Viimsi kohtumine meenutas sõitu Ameerika mägedel, kui meeskonnad tegid üksteisevõidu korralikke spurte ning viimasele veerandile mindi viigiseisul 47:47. Neljas periood kuulus aga täielikult Viimsi meeskonnale, kes kirjutas tabelisse võidu tulemusega 65:52.

Mati Kaljund oli võitjameeskonna resultatiivseim 26 punktiga, Janek Pallase arvele kogunes 18 silma. Rain Aun ja Mark Metsla olid Sleepit/Retlar meeskonna resultatiivseimad võrdselt 17 punktiga.

Vooru ülejäänud mängud kulgesid mõneti üllatuslikult väga ühepoolselt. LakiLakid alistasid Grossbergi skooriga 78:44 (Freddy Haljandilt 17 punkti), Pelgulinn oli tulemusega 80:44 üle Coop/Mefabist (Margus Unt tõi 28 punkti) ning Ehton/Fööniks purustas Keskturu Kossuklubi skooriga 62:34 (Steve Kärolt 25 punkti).

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Weekend formaadi järgmise vooru mängud toimuvad 23. oktoobril.