Korvpallinaiskond OSK
Rapla Korvpallikool
Tallinna Ülikool
Tartu Ülikool/Kalev
Tartu Ülikool/Kalev lõpetas karikavõistlustel veerand sajandit kestnud Tallinna klubide ülemvõimu. Foto: Siim Semiskar.

Naiste karikas: Tartu murdis veerand sajandit kestnud Tallinna ülemvõimu, finaali jälgis rekordarv inimesi

05.01.2021

Möödunud aasta detsembris Tartu Ülikool/Kalevi võiduga lõppenud naiste karikavõistlused olid mitmes mõttes rekordilised. Karikasarjast võttis osa tervelt kaheksa naiskonda: Tartu Ülikool/Kalev, Tallinna Ülikool, G4S Noorteliiga, Audentese Spordiklubi, BC Elva/CHK, Keila Korvpallikool, Korvpallinaiskond OSK ja Rapla Korvpallikool. Viimase kümne aasta jooksul pole naiste karikavõistlustel nii suurt osalejate arvu nähtud. Päris uue tulijana liitus esiliiga naiskond BC Elva, kes pakkus kõva konkurentsi ka meistriliigas pallivatele klubidele.

Alates 1995. aastast on naiste karikavõistlustel eranditult võidutsenud pealinna naiskonnad. 2020. aastal teenis viimase 25 aasta jooksul esmakordselt esikoha võistkond väljastpoolt Tallinna – Tartu Ülikool/Kalev.

Karikafinaal Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli naiskondade vahel filmiti esmakordselt üles nelja kaameraga ehk ülekanne sai tipptasemel teleproduktsiooni. Esikohamängu jälgis sport.television.ee vahendusel 1003 unikaalset vaatajat ja ülekannet käivitati ligi 4000 korda. Võrreldes varasemate aastate naiste meistriliiga kohamängude vaatajanumbritega on tõus ligi kahekordne.

Karikavõistluste kullamängus alistas Tartu Ülikool/Kalev tulemusega 72:55 Tallinna Ülikooli. Finaalkohtumise kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Anna Gret Asi kogus 21 punkti, 7 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.