Palliga Merike Anderson. Foto: Korvpallimeeskond Tallinna Kalev Facebook

Nii Tallinna Ülikool kui ka TalTech/NORDAID alistusid Balti liigas Läti naiskondadele

17.10.2021
Mõlemad Eesti naiskonnad kaotasid kodusaalis seitsme punktiga.
Laupäeval Daugavpilsi Ülikooli naiskonnast 40 punktiga jagu saanud Tallinna Ülikool pidas SBK Liepāja/LSSS esindusega sammu esimesel poolajal, mis lõppes 25:30. Kolmanda veerandi alguses suurendasid külalised edu kümnele punktile ja peagi kasvas vahe 16 punktile. Võõrustajate püüdlused järele jõuda ei läinud täide, Läti naiskonnas jagunes mänguaeg ühtlasemalt ja jõuvaru oli lõpus enam.

Tallinna Ülikooli kaotas 63:70. Merike Andersoni arvele kanti 27, 6 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu, Laina Mesila-Kaarmanni kontosse jäi 14 punkti ja 14 lauapalli. Neli vahetusmängijat tõid kaks punkti. Janne Schasmini hoolealused jäid lauavõitluses peale 50:42, kuid tegid 6 pallikaotust rohkem.

Teist päeva järjest viimaste minutiteni võrdväärset vastupanu osutanud TalTech/NORDAID pidi tunnistama Daugavpilsi üliõpilaste 51: 58 paremust. Võõrustajad juhtisid esimesel veerandil ja jõudsid viimasel perioodil pärast Sofia Kosareva kolmepunktiviset viigini 43:43. Rohkemaks jaksu polnud.

22-aastane Kosareva kogus 20 punkti ja 8 lauapalli. 16-aastane Marta Eleri Jaama panustas 9 lauapalli ja 18-aastane Marie Anette Sepp 5 vaheltlõiget. Pallikaotusi tegid mõlemad pooled ohtralt, vastavalt 25 ja 28.