Palliga Ellen Anett Põldmaa, Audentese Spordiklubi. Foto: Korvpallimeeskond Tallinna Kalev Facebook

Naiste esiliigas juhib tiitlikaitsja Audentese Spordiklubi

17.10.2021
Eesti naiste meistrivõistluste esiliigaturniir algas ühepoolsete mängudega.
BC Elva CHK/Tartu Ülikooli naiskonna jaks käis kindlalt 80:57 üle Tallinna korvpallinaiskonnast OSK/VESIIR. Võitja kasuks kogus 21. oktoobril 35-aastaseks saav Mirjam Nikolai 26 punkti, 6 lauapalli ja 4 vaheltlõiget. 177 cm pikkune korvpallur tegi debüüdi Eesti meistriliigas 2001. aasta oktoobris üheksa päeva enne 15. sünnipäeva Lasnamäe võistkonnas. Audentese Spordigümnaasiumi lõpetanud korvpallur kuulus aastatel 2004 - 2018 Eesti koondisse.

BC Elva CHK/Tartu Ülikooli naiskonda kuuluvad ka kevadel Tartu Ülikooli koosseisus Eesti meistrivõistluste kuldmedali pälvinud Triiny Käämer, Belinda Lepmets, Kadi Kals ja Tatjana Razguljajeva. Neist kolm esimest andsid panuse ka võidukohtumises.

Pärnu Spordikool sai jagu Keila Korvpallikoolist 96:59, Audentese Spordiklubi TalTech BS/Altiuse esindusest 90:49 ja Luunja korvpallinaiskond kodusaalis Kambjas Tallinna Spordiakadeemia Kalevi esindusest 61:35.

G4S Noorteliiga neiud olid Keilas sealsest Korvpallikoolist paremad 87:49. 199 cm pikkune Anete Elisabeth Adler hankis võitjate kasuks koguni 15 lauapalli.

Korvpallinaiskonna OSK/VESIIR ja TalTech BS/Altiuse kohtumine möödus vahelduva eduga, lõpuks kaldus vaekauss tehnikaülikooli esinduse kasuks 63:59Anastassia Ptitsõna viskas võitjate kasuks koguni 35 punkti.

Tasavägiselt kulges ka mäng Pärnu Spordikool – Audentese Spordiklubi, kolme veerandi järel särasid tablool numbrid 57:52 pealinlaste kasuks. Viimasel perioodil panid treener Reet Rausbergi hoolealused oma tahtmise maksma ja lahkusid Pärnust 85:66 võiduga.

Võitjate kasuks tõi Eliise Pajumets 27 punkti ja 9 lauapalli, Ellen Anett Põldmaa 23 punkti ja 6 resultatiivset söötu. Kaotajate edukam oli 17-aastane Katariina Rõngelepp 18 punkti ja 6 lauapalliga.

Tallinna naiskond BC Star loobus turniirist ja kõikides mängudes kantakse neile protokolli kaotus 0:20.

Turniiritabelit juhib Audentese Spordiklubi kolme võiduga.