ONLINE mängud
Mängivad TalTech/NORDAID – Tallinna Ülikool. Foto: esindusmeeskond Tallinna Kalev Facebook

Tallinna Ülikool teenis naiste Balti liigas teise võidu, TalTech/NORDAID alistus liiga soosikule

24.10.2021

Lõpuminutitel kindlakäeliselt vabaviskeid tabanud Tallinna Ülikooli korvpallurid alistasid võõrsil Kaunase Aistės-LSMU ühe punktiga.

Tallinna Ülikooli naiskond asus peamiselt tänu Laina Mesila-Kaarmanni viskehoole ja Merike Andersoni tarmukusele kolmanda veerandi keskpaigas juhtima 17 punktiga, 52:35. Kuid Kaunase korvpallurid liikusid seepeale kaitses hoogsamalt ja külaliste söödud ei leidnud teed kaaslase kätte. Kolme minuti möödudes olid tablool juba numbrid 52:48 ja veerandaeg lõppes 57:52.

Otsustaval perioodil pääsesid leedulannad ette 67:65, kuid viimasel kolmel minutil kontrollisid Janne Schasmini hoolealused taas tempot ja otsisid hoolsalt viskevõimalusi. Väga kaalukal momendil tabas Birgit Piiburi kolmepunktivise.

Võõrustajad takistasid tallinlannasid järjepanu vea hinnaga. Anderson sopsas neljast vabaviskest kolm ja Mesila-Kaarmann mõlemad vabavisked. 12 sekundit enne lõpuvilet suurendasid Piiburi tabavad vabavisked edu neljale punktile. Võõrustajate kolmepunktivise kahandas külaliste eduseisu küll minimaalseks, kuid Tallinna Ülikooli teine võit 75:74 kolme kaotuse kõrvale oli tõsiasi.

Mõlemal väljakupoolel suurt koormust kandnud 186 cm pikkune Mesila-Kaarmann kogus 29 punkti ja 17 lauapalli. Anderson panustas 13, Piibur 12, Jane Svilberg 10 punkti. Martha Liisa Oinits hankis 8 lauapalli ja tallinlannad jäid lauavõitluses peale 43 – 33.

TalTech/NORDAID kohtus võõrsil Klaipėda Neptūnasega, kes kuulub Balti liiga soosikute hulka. Tehnikaülikooli noor võistkond püsis esimesel poolajal võrdses mängus, olles taga vaid 30:38. Teisel poolajal kallutasid sadamalinna korvpallurid vaekausi kindlalt enda kasuks, 102:64.

Tallinlannade kasuks tõi Marie Anette Sepp 21 ja Sofia Kosareva 16 punkti. Nad kaotasid lauavõitluse 27 – 41.

Leedu turneelt võidu ja kaotusega naasev TalTech/NORDAID peab järgmise kohtumise kodusaalis, võõrustades 30. oktoobril BJBS Riia juunioride naiskonda.

Turniiritabelis kuuendal kohal asuv Tallinna Ülikool kohtub 30. oktoobril Riia Stradiņa ülikooli spordiklubi naiskonnaga. 31. oktoobril Eesti esinduste vastased vahetuvad