ONLINE mängud
Marie Anette Sepp. Foto: TalTech Basketball Facebook

TalTech/NORDAID teenis naiste Balti liigas esimese võidu, Tallinna Ülikool kaotas lisaajal

23.10.2021

Leedu sadamalinnas peetud mänguks hästi häälestunud TalTech/NORDAID alistas Klaipeda ülikooli naiskonna 20 punktiga.

TalTech/NORDAID jäi avaveerandil kaotusseisu 9:13. Teisel veerandil leidsid tehnikaülikooli värve kaitsvad noored korvpallurid häid viskekohti ja valvasid vastaseid kaitses hoolikalt.

Marie Anette Sepp tõi teisel veerandil neljaminutilise spurdi ajal naiskonna 15 punktist 11! Kokku kanti 18-aastase tagamängija arvele 26 punkti, 7 resultatiivset söötu ja 5 lauapalli. Ta meelitas võõrustajatelt 12 isiklikku viga ja saavutas efektiivsusnäidu 34. Maarja Grünmann panustas 8 lauapalli.

TalTech/NORDAID võitis 81:61. Homme kohtutakse Klaipėda  Neptūnasega.

TalTech/NORDAID naiskonna abitreeneri Raido Ringmetsa sõnul täitsid hoolealused täpselt mänguplaani. Tänu kokkulepitud ülesannete täitmisele pidurdati avapoolajal Klaipeda esinduse peamist rünnakute lõpetajat, Laurita Jurčiūtėt.

Kolmandal veerandil lasti 178 cm pikkusel leedulannal hoogu minna. Jurčiūtė viskas 10 minutiga 13 punkti ja külaliste allajäämine kahanes korraks viiele punktile. Veerandi lõpus kasvatasid Sepa, 16-aastase Sille-Liis Mölderi ja 16-aastase Marta Eleri Jaama tabamused edu taas suuremaks.

Ringmets rääkis, et viimasel veerandil pidurdasid hoolealused Jurčiūtėt taas hoolsalt ja kokku 21 punkti kogunud leedulanna sai vaid ühe punkti vabaviskest.

Ringmetsa sõnul andsid võidu heaks panuse kõik väljakul käinud korvpallurid: "Mänguminutid jagunesid enamjaolt kaheksa korvpalluri vahel. Esimeses kolmes kohtumises tegutsesime kolmel veerandil hästi, aga lõpuperiood läks veidi käest. Seekord suutsime ka viimasel veerandil head rütmi hoida. Tüdrukud keskendusid püüdlikult ja kaitses oli kogu võistkond päris hea."

TALLINNA ÜLIKOOL PIDAS PÕNEVA MÄNGU

Samuti Leedu turneel viibiv Tallinna Ülikool kaotas Vilniuse Kibirkštis-MRU naiskonnale lisaajal 74:78.

Tallinna Ülikooli korvpallurid asusid pärast viigiga 41:41 lõppenud poolaega suure isuga võitu püüdma. Seisul 49:46 alustasid Janne Schasmini hoolealused spurti ja Merike Andersoni kolmepunktivise kasvatas edu 7 minutit enne lõppu juba 14 punktile, 65:51. Andersoni arvele kanti spurdi ajal naiskonna 16 punktist koguni 12.

Kuid võõrustajad vähendasid järk-järgult kaotusseisu ja eelviimase minuti lõpus viigistas Eglė Zabotkaitė kolmepunktiviskega, 70:70.

Lisaajal tegutsesid leedulannad kindlamalt ja võitsid 78:74

Laina Mesila-Kaarmann panustas 24 punkti ja 10 lauapalli, Anderson 22 punkti, 11 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Jane Svilberg tõi 14 punkti, Birgit Piibur 8 punkti ja 6 resultatiivset söötu.

Vilniuse korvpallurid olid lauavõitluses paremad 52:40.