ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Ajakiri Basketball

Kuldne Estonia 50 naiskond

Medaleid seenioride maailmamängudelt Uus-Meremaal

01.05.2017

Uus-Meremaal Aucklandis toimusid 21. -30. aprillil seenioride maailmamängud (World Masters Games), mida nimetatakse ka seenioride olümpiaks.

Korvpallilahingutes osales neli Eesti võistkonda.

 

Naiste 50+ tugevaimas grupis jõudis finaali Eesti naiskond, kes võitis kõik alagrupimängud ja alistas finaali jõudmiseks Kanada naiskonna The Competition seisuga 72:41.

 

Finaalis võitis Eesti naiskond Uus-Meremaa Ex-Elite naiskonna 45:40 ning pälvis kulla. Võistkonnas mängisid Sirje Kikas, Katrin Aava, Epp Jürme, Ülle Järv, Liivi Toomela, Mare Krutta, Reet Rausberg, Aivi Tali, Kai Jürme.

 

Meeste 60+ B-vanuseklassis võitis kulla Kalev Estonia - meeskonnnas mängisid Rashid Abeljanov, Ivar Raig, Igor Orlov, Jaan Laine, Jaan Malmberg, Juhan Toel, Voldemar Teelem, Urmas Lepik, Ilmar Kütt ja Jüri Kristal. A-vanuseklassis oli lisaks veel teinegi Eesti nime kandev meeskond Simuna IVAX , kes võitis samuti kuldmedali, kuid oli komplekteeritud põhiliselt Leedu ja Venemaa mängijatega.

 

Meeste 50+ tugevaimas grupis pälvis pronksi Simuna Wombats võites pronksimängus Austraalia Steelersi võistkonna 19 punktiga (84:65). Võistkond mängis koosseisus Mait Käbin  (KK Pärnu), Veljo Miklas (KK Pärnu), Ivo Saksakulm,  Harri Drell,  Tarmo Kalamats,  Ott Põldsaar, Hannes Reinola, Eero Lass, Peep Kubber, Eero Leisna, Erkki Raidma, Margus Parve, Ivar Valdmaa, Toomas Linamäe, Hans Kruusamägi.

 

Pildil kullanaiskond Estonia 50+. Esimesed võistkonnad jõuavad Uus-Meremaalt tagasi kodumaale 2. mail.

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 13. august
Juulika Hännile (35)
Aron Kuusik (28)
Homme, 14. august
Birgit Piibur (28)
Henri Polakene (33)
Richard Pärss (20)
Illimar Sibul (51)
Jaan Sööt (70)
Mart Vigla (46)
Liina Vähi (28)
Sulge

Ülekanded