ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Ajakiri Basketball

Uues Basketballis noored Eesti korvpalliagendid: kõik on võimalik!

30.11.2016

Järjest enam võime meediast lugeda, et üks või teine Eesti (korv)pallur on suundunud välismaale mängima. Väga oluline roll kogu klubivahetusprotsessi juures on lisaks treeneritele ja klubi juhtkonnale ka agentidel. Agenditöö ei seisne pelgalt uue klubi otsimises, vaid koosneb suuresti mängija nõustamisest, mõistmisest ja veel väga paljudest nüanssidest.

Novembrikuu ajakiri Basketball (ilmus 28.11) tegi agenditööst lähemalt juttu Eesti esimese sportlasi vahendava agentuuri Kokkuta Managementi asutaja ja eestvedaja Madis Kokkuta (25) ning korvpalliosakonna juhi Marten Lombiotsaga (25).

 

/-/Põlisel Viimsi poisil Kokkutal ja väikesest Tabivere alevikust pärit Lombiotsal oli juba enne omavahel tuttavaks saamist ühine unistus saada spordiagendiks. Meeste teed ristusid Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis spordikorraldust õppides.

 

Kokkuta, kes asus pärast põhikooli õppima Audentese Spordigümnaasiumi, tegeles pikalt käsipallimänguga, esindas sealjuures noortekoondiseid ja mängis Eesti meistriliigas Chocolate Boysi ridades mängujuhi kohal.

Spordikoolist Tallinna Tehnikaülikooli rahvusvahelisi suhteid tudeerima läinud Kokkuta mõistis aga ühel hetkel, et temast tippsportlast ei saa, ja riputas toona vaid 21 aasta vanusena ketsid varna. „Vigastasin enne hooaja algust trennis tugevalt hüppeliigest ja siis käis mul peas see pauk, et, Madis, lõpeta nüüd ära ja hakka eluga tegelema,“ nentis Kokkuta.

 

/-/

„Mida rohkem on meil tasemel mängijad, seda rohkem see näitab, et oled tõsiseltvõetav ja see on agendimaailmas väga oluline,” sõnas Lombiots. Tulevikus tahetakse kõikidel pallimängualadel veelgi kanda kinnitada ning tõusta Skandinaavias ja Baltikumis suurimaks agentuuriks.

 

„Julgeme välja öelda, et järgmise 25 aasta jooksul tõuseme Euroopa kõige tuntumate pallimänguagentuuride sekka. Euroopas puudub selline agentuur, kus on kõik neli spordiala võrdselt kõrgel tasemel esindatud, ja just see ongi meie siht,” on Lombiots optimismi täis.

 

Samuti on Kokkuta Managementi südameasjaks noortega tegelemine. „Tahame teha koostööd spordiakadeemiatega ja rääkida noortele juba varakult võimalustest minna välismaale,” sõnas Kokkuta. „Kõik on tegelikult võimalik, kui endasse uskuda, ning seda mõtteviisi tahamegi rohkem propageerida ja noorteni viia.”

 

/-/

Pöörduvad ka seikluseotsijad

Kui enamik mängijaid, kes Kokkuta Managementiga ühendust võtavad, on ikkagi professionaalsed sportlased, siis sekka juhtub ka natuke karismaatilisemaid persoone. Lombiots ja Kokkuta meenutavad, kuidas neile saatis enda pildid ja CV kleenuke nigeerlane, lisades juurde: „I play both, handball and basketball, please give me something!” Väga võimekad need Aafrika mandri poisid.

 

Multitalente on meeste sõnul olnud teisigi. Välismängijatega tegeleb Kokkuta Management rohkem käsipalli vallas. Korvpallis loodetakse jõuda USA turule, kust mängumehi Skandinaaviasse tuua. „Pigem tahame praegu kanda kinnitada. Skandinaavias ja Baltikumis tuntuks saada, siis vaatame edasi,” rääkis korvpalliagent Lombiots.

 

Marten ja Madis teevad oma tööd hingega ja kordavad intervjuu lõpus veel, et kõik on võimalik. „Meie alustasime ka täiesti nullist, aga uskusime enda unistusse ja siin me oleme.“

 

Pildil: Ka Tanel Kurbas leidis tee piiri taha Kokkuta noorte meeste toel.

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 13. august
Juulika Hännile (35)
Aron Kuusik (28)
Homme, 14. august
Birgit Piibur (28)
Henri Polakene (33)
Richard Pärss (20)
Illimar Sibul (51)
Jaan Sööt (70)
Mart Vigla (46)
Liina Vähi (28)
Sulge

Ülekanded